Львівщина посідає перше місце за кількістю релігійних організацій в Україні
13 травня з ініціативи релігійно-інформаційної служби України (РІСУ) та за підтримки відділу у справах національностей та релігій Львівської ОДА проходить круглий стіл "Церква. Медіа. Суспільство". У зустрічі беруть участь представники релігійних організацій Львова, релігієзнавці, держслужбовці, представники ЗМІ.
За словами першого заступника голови Львівської облдержадміністрації Ігоря Держка, Львівщина посідає перше місце за кількістю релігійних організацій в Україні. "На Львівщині 2913 релігійних організацій з юридичним статусом, 18 духовних закладів, 1113 недільних шкіл, 23 церковних засобів масової інформації. На території області 999 церков і дзвіниць, з них 398 - національного значення, 601 - місцевого значення", - зазначив чиновник.
"Зараз зростає вплив мас-медіа на формування громадської думки, тому дуже важливо, наскільки тема релігійного життя і релігійно-суспільних процесів об’єктивно представлена у ЗМІ. Три чверті українців є вірянами тією чи тією мірою, тому важливо, аби журналісти мали хорошу релігійну освіту, якщо вони пишуть на таку тематику", - зазначив ZAXID.NET директор РІСУ Тарас Антошевський.
За його словами, під час круглого столу будуть різні обговорення, зокрема про релігійну медіаосвіту, про проблеми роботи з експертами, коли перекручують слова в матеріалах, йтиме мова, як висвітлюють релігійну тему у світському житті, як працюють релігійні мас-медіа та про стереотипи.
Доктор філософських наук, професор, завідувач відділу релігійних процесів в Україні Інституту філософії НАН України Людмила Филипович у доповіді про стереотипи зазначила, що на сході України існують стереотипи щодо католиків. "Вважають, що слово "католик" походить від слова "кат" і пояснюють для неукраїномовних, що це "палач", - зазначила професор.