Львівщина прийме 2 тисячі кримчан – сімей військових
Львівщина планує прийняти близько 2 тис. людей з Криму – це військові з сім’ями, в тому числі з дітьми. На сьогодні в області вже поселили понад 1 200 кримчан. Щодня кількість людей, що приїжджають з Криму до Львова, зростає.
«Наразі ми даємо собі раду з допомогою добрих людей, громадських організацій спільно без підтримки центральної влади. Однак ми підрахували, що для надання адресної допомоги щомісяця тим, хто вже прибув на Львівщину, треба близько 2,2 млн грн. Це – з врахуванням прожиткового мінімуму, середнього розміру пенсії тощо», - розповіла голова Львівської облдержадміністрації Ірина Сех.
З її слів, область очікує допомоги від центральної влади. Крім того, зазначила Сех, треба організовувати тимчасове переселення кримчан і в інші області країни.
Ірина Сех також поінформувала, що з 1 200 кримчан, що прибули на Львівщину, половина – неповнолітні. 80% з людей, що приїхали з Криму – кримські татари. Водночас 70% з кримських татар – жінки та діти.
119 дітей з Криму за зверненнями батьків навчаються у школах Львова та області, одна дитина – в ліцеї Героїв Крут та одна – в спеціалізованому закладі для дітей з вадами слуху. Четверо дітей відвідують дитсадки.
«На сьогодні в нас на обліку п’ять вагітних жінок. 14 березня у Дрогобичі жінка з Криму народила дівчинку. А 23 березня інша - народила хлопчика. Це вже сьома її дитина», - повідомила Сех.
Голова ЛОДА запевнила, що кримчанам виплачують соцвиплати та пенсії. Також в області є можливість поселяти дітей, позбавлених батьківського піклування.
Представник Меджлісу кримськотатарського народу на Львівщині Алі Бекаєв розповів, що позиція Меджлісу незмінна: «Крим залишається нашою батьківщиною. Ми туди повернемось. Але зараз там є загроза і небезпека для наших життів. Це – одна трагедія та один біль і для татарів, і для українців, і для росіян Криму», - сказав він.
Зі слів Алі Бекаєва, люди, які надають тимчасове житло кримчанам, не розраховували, що цей процес затягнеться, та й самим кримчанам неприємно створювати незручності тим, хто їх прийняв. Однак, зауважив він, про них турбуються, допомагають і харчуванням, і засобами гігієни, і вирішенням дрібних побутових проблем.
«У людей вже починають з’являтися фінансові проблеми, закінчуються гроші... А весь наш бізнес в Криму не працює. Тим більше, що перевести гроші звідти майже неможливо», - додає Алі Бекаєв.
З 2 березня у Львівській обласній раді в цілодобовому режимі працює безкоштовний телефон «гарячої лінії» – 0-800-501-727, де приймають повідомлення жителів Криму, які хочуть приїхати на Львівщину для тимчасового проживання.