Цього тижня нарешті після двох місяців винятково онлайн-трансляцій ми можемо говорити і про події, що відбуватимуться наживо. Що ми з задоволенням і робимо, доповнюючи традиційні вистави та концерти онлайн.
У неділю, 17 травня Інститут стратегії культури та Львівський театр ляльок представляють проект «Театр іде до тебе!». Львів’яни зможуть побачити мандрівну виставу «Наш веселий колобок» (для дітей від 3-х років) з одного боку наживо, з другого – не залишаючи свого балкону. Упродовж дня вона відбудеться в різних районах Львова за такими адресами:
- вул. Мазепи, 18 – 12:00
- вул. Суботівська, 9 – 14:00
- вул. Чукаріна, 24-26 – 16:00
- вул. Бойківська, 5В – 18:00
Вулична вистава втілюється з дотриманням усіх правил послабленого карантину, зокрема відстані між глядачами й акторами. Спектакль відбуватиметься у дворах будинків, глядачам не треба виходити на вулицю: вони зможуть бачити постановку зі своїх вікон.
Львівська Опера пропонує тиждень української музики. Глядачі матимуть змогу переглянути онлайн оперні вистави українських композиторів з репертуару театру. Три обрані вистави – це невеличка подорож у часі: як розвивалося українське оперне мистецтво від кінця ХІХ століття до сьогодення. Від улюбленої багатьма поколіннями опери «Наталка Полтавка», що була створена Миколою Лисенком наприкінці 1880-их рр..; драми «Украдене щастя» Юлія Мейтуса – опери середини ХХ століття; до феєрії сучасного українського композитора Євгена Станковича «Коли цвіте папороть», що написана ще у 1970-их, однак новітня прем’єра якої відбулася лише у 2017 році.
Трансляції вистав відбуваються на YouTube каналі Львівської Національної Опери за посиланням (доступ до перегляду дійсний на час трансляції вистави та 12 годин після її закінчення).
- 15 травня, 19:00 – опера «Украдене щастя» Юлія Мейтуса;
- 16 травня, 12:00 – опера «Наталка Полтавка» Миколи Лисенка;
- 16 травня, 19:00 – феєрія «Коли цвіте папороть» Євгена Станковича.
- 17 травня, 12:00 – опера «Наталка Полтавка» Миколи Лисенка;
- 17 травня, 19:00 – феєрія «Коли цвіте папороть» Євгена Станковича.
Львівський театр ім. Леся Курбаса покаже виставу, якої уже немає в репертуарі. Проте вона є як ніколи актуальною. Прем'єра вистави «Між двох сил» (на головному фото) за Володимиром Винниченком відбулась у 1990 році.
Цього разу театр присвятив онлайн-трансляцію світлій пам'яті друга театру Курбаса, постійного глядача, ветерана воїна УПА та батька художників Андрія та Петра Гуменюків Олеся-Дмитра Гуменюка (7.11.1925р. - 8.05.2020р.).
Постановка Володимира Кучинського (він розповість про виставу перед її початком). У головних ролях – Анатолій Кравчук, Лідія Данильчук, Тетяна Каспрук, Мар'яна Садовська, Олег Драч та інші.
Вистава з ретроспективної колекції Театру Курбаса і після показу буде доступна для перегляду за посиланням.
Продовжує онлайн-трансляції й Львівський органний зал.
- 15 травня, 20:15 – Орфей і Еврідіка vs Йоан Дамаскін: правда і міфи української історії.
- 16 травня, 20:15 – UFO та піаніст Вадим Холоденко
Лауреат Золотої медалі та всіх спеціальних призів конкурсу ім.Вана Кліберна (США) – Вадим Холоденко. Як відзначає світова преса, Вадим є одним із найяскравіших світових піаністів свого покоління. У програмі – твори Моцарта, Бетовена, Баха. Концерт транслюється у запису, живий виступ відбувся 17 грудня 2017 року в Органному залі
- 17 травня, 20:15 – Галицькі композитори. Лекція Лілії Шевчук-Назар. Частина друга
Усі трансляції доступні за посиланням.
Уже традиційно відбудуться трансляції концертів та архівних записів Львівської філармонії, а також події наживо (без глядачів).
15 травня, 18:00 серію онлайн-концертів продовжить музичний перформанс «Визволення з плаского світу» для фортепіано та електроніки від Остапа Мануляка.
16 травня, 15:00 – До Дня Європи на сцені Концертного залу Людкевича прозвучить Маленька урочиста меса італійського композитора Джоакіно Россіні. Її виконуватимуть: Софія Соловій (сопрано), Тетяна Вахновська (мецо-сопрано), Сергій Кутепов (тенор), Юрій Григораш (баритон), Мирослав Драган (фортепіно), Оксана Рапіта (фортепіано), Олена Мацелюх (орган), Камерний Хор «Глорія». Диригуватиме Володимир Сивохіп.
Трансляцію можна буде переглянути за посиланням.
17 травня, 18:00 – трансляція архівного запису «Історії солдата» Ігоря Стравінського, яка буде приурочена до Міжнародного дня музеїв.
Нагадаємо, що цього тижня відчинилося декілька музеїв. Працюють експозиції просто неба музею народної архітектури та побуту ім. Кліментія Шептицького та музею «Територія терору.
Трансляцію можна буде переглянути за посиланням.
Нагадаємо, що цього тижня відчинилося декілька музеїв. Працюють експозиції просто неба музею народної архітектури та побуту ім. Кліментія Шептицького та музею «Територія терору.
Також у Львові відчинилось два автокінотеатри. Автокінотеатр на території парковки ТВК «Південний» щодня має три сеанси (17:00, 19:30 та 22:30). 15 травня у програмі повнометражний мультфільм «Казки магічного міста». Також покажуть найуспішніший фільм 2018 року, володар «Оскара» «Зелену книгу» Пітера Фареллі із Вігго Мортенсоном та Магершала Алі та кримінальна історія «Джентельмени» від Гая Річчі.
З 16 травня – фільм для сімейного перегляду «Зоопарк», переможець минулорічного Каннського фестивалю та володар «Оскара» корейський фільм «Паразити», а також – «Стволи Акімбо» із Деніелом Редкліфом у головній ролі.
Автокінотеатр Kinolife Cinema на території парковки Арена Львів показує о 21:00 комедію «Це Школа, Бро!», а о 23:00 збірку еротичних короткометражек «ШОК-Shorts».