Львівська мерія запевнила, що готова подавати воду у Рудне
Львів проклав водогін до Рудного, проте проведення водопроводу по селищу і приєднання будинків належить до повноважень селищної ради
Львівська мерія заявила про готовність подавати воду у Рудне, але після того, як будуть виконані роботи з проведення розгалуження водопроводу по селищу і приєднання будинків, які належать до повноважень селищної ради. Як повідомили у прес-службі ЛМР, за кошти міського бюджету Львова, у сумі близько 10 млн грн, було виконано роботи з підведення міського водогону до межі населеного пункту смт. Рудне для забезпечення населення питною водою гарантованої якості.
На сьогодні воду в смт. Рудне розповсюджує комунальне підприємство «Теребля», а за кошти міста Львова здійснюється підвіз води до школи. Зі свого боку ЛМКП «Львівводоканал» готовий надавати послуги з водопостачання смт. Рудне, на таких же умовах як львів’янам, за умови приєднання до водопровідних мереж підприємства.
«У Рудному є комунальне підприємство «Теребля», яке має відповідні ліцензії на видобуток води в смт. Рудне. Вони воду видобувають і розповсюджують по Рудному, у них є водопровід. Ніколи питання щодо питної води там не виникало, адже є ліцензія на постачання цієї води. Натомість у школу Рудного ми воду постачаємо водовозками, і за це місто Львів оплачує кошти», – зазначила Ірина Маруняк, заступниця міського голови Львова з питань житлово-комунального господарства.
За її словами, Рудне – окремий населений пункт, який має селищного голову, виконком. Відтак водозабезпечення населеного пункту належить до повноважень селищного голови, котрий відповідає за постачання води мешканцям.
«Львів інвестував близько 10 млн грн і проклав водопровідні труби до межі населеного пункту. Тепер селищний голова має зробити це розгалуження водопроводу по Рудному, і ми будемо подавати воду зі Львова. Там нема критичної ситуації. Так Рудне живе років 10-15, ніхто водою не отруюється», – прокоментувала Ірина Маруняк.
За її словами, це питання обговорювали на міській комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій. Також у понеділок, 15 липня, відбулася нарада у Рудному. За словами посадовиці, у селищі будують каналізаційну насосну станцію, до якої мають підключити каналізаційні мережі.
«Водопровід у них є. Люди там також мають свої свердловини, вода до Рудного підведена», – прокоментувала Ірина Маруняк.
Як повідомили у ЛМКП «Львівводоканал», що стосується води в смт. Рудне, то ЛМКП «Львівводоканал» свої зобов’язання виконало. Зокрема, у 2017 році завершено будівництво водопроводу Д 300 довжиною 4 км від міського водогону Карачинів – Львів до селища Рудно. Загальна кошторисна вартість – 7 млн грн.
Наступний етап – будівництво мереж водопостачання у смт. Рудне. На замовлення Рудненської селищної ради виготовлено проектно-кошторисну документацію та отримано експертний звіт. Загальна кошторисна вартість – 35 млн грн.
Також у 2017 році за кошти міського бюджету Львова в сумі 7,8 млн грн завершено виконання робіт на об’єкті «Будівництво напірно-самотічних каналізаційних колекторів в смт. Рудне». Виконано будівництво двох ниток напірних каналізаційних колекторів Д 225 довжиною 3,75 км від запроектованої ГКНС на вул. Лесі Українки до існуючого самоплинного колектора Д 1000 у промисловій зоні Рясне (провулок Центральний), та будівництво самопливного каналізаційного колектора Д 300 довжиною 640 м. п. і Д 400 довжиною 95 м. п.
На замовлення Рудненської селищної ради виготовлено робочий проект «Будівництво КНС на вул. Лесі Українки у смт. Рудне» (кошторисна вартість становить 12,345 млн грн).
«3 жовтня 2018 року Рудненська селищна рада звернулася листом до департаменту житлово-комунального господарства щодо передачі ПКД по цьому об’єкту на баланс ЛМКП «Львівводоканал». Відповідно до рішення виконавчого комітету ЛМР від 19 жовтня 2018 року №1136 проектно-кошторисну документацію по об’єкту «Будівництво КНС на вул. Лесі Українки у смт. Рудне» передано на баланс ЛМКП «Львівводоканал». 19 грудня 2018 року ЛМКП «Львівводоканал», за результатами проведених тендерних торгів, уклало договір з ТзОВ «Будгарант групп» на виконання будівельних робіт на суму 8084971,20 тис. грн. Зараз підприємством подано документи до ДАБК у м. Львові на отримання дозволу на виконання будівельних робіт. Водночас питання водопостачання мешканців селища неодноразово піднімалось на засіданнях міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій», – зазначено у повідомленні прес-служби ЛМР.
До слова, на засіданні міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, яке відбулося 12 червня, селищному голові Рудного Ігорю Форманчуку доручили вирішити питання щодо завершення робіт з підключення селища до міських мереж водопостачання Львівського МКП «Львівводоканал». А на останньому засіданні міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, яке відбулося 3 липня, вирішили ще раз звернути увагу селищного голови Рудного на те, що саме він є відповідальним за забезпечення населеного пункту питною водою гарантованої якості. Проте на останнє засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій представник селищної ради не прибув.
Нагадаємо, як повідомив ZAXID.NET, за результатами досліджень води, яке провела Держпродспоживслужба у Львівській області, вода, що подається у селище Рудне, де проживає близько 7 тис. мешканців, непридатна для пиття.