Львівська Опера відмовилась від комерційної реклами на фасаді
Вартість оренди Опери зросла до 200 тис. грн і лише під «високе мистецтво»
Львівський національний академічний театр опери та балету імені Соломії Крушельницької вирішив кардинально змінити підхід до оренди театру та повністю відмовитись від комерційної банерної реклами на своєму фасаді. Про це йдеться у заяві генерального директора-художнього керівника театру Василя Вовкуна, опублікованому на сторінці театру у Facebook.
«Ми, володіючи сучасним менеджментом і творчим потенціалом, самі в змозі отримати за аншлаговий продаж квитків двісті тисяч гривень за виставу, особливо у вихідні дні. Тому менша вартість оренди театру не є вигідною аж ніяк, а будні дні нам необхідні для проведення оркестрових та мізансценних репетицій, адже додаткового репетиційного залу в театрі немає», – йдеться, зокрема, у заяві Василя Вовкуна.
Як можна зрозуміти із заяви, керівництво Опери не виключає можливості орендувати будівлю театру – але не менше, ніж за 200 тис. грн і лише під «високе мистецтво».
«Банерної реклами на фасаді історичної будівлі ми зрікаємось остаточно і безповоротно», – сказано також у заяві.
Сам Василь Вовкун пояснив ZAXID.NET, що до державних колективів буде окремий підхід.
«Якщо ми заробляємо за вечір 200 тис. грн, то чому маємо здавати зал дешевше? Звичайно, є державні свята та державні колективи і до них буде своя політика – це, наприклад, Національний хор ім. Верьовки. Щодо комерційних концертів, то нам краще заробляти самим. Тим більше, що в нас немає репетиційного залу, але є багато планів і, відповідно, потрібно багато репетиційного часу. Звичайно, повністю від оренди ми не відмовляємося, але намагатимемося робити так, щоб високі децибели не руйнували історичну будівлю», – заявив у коментарі ZAXID.NET Василь Вовкун.
Нагадаємо, що раніше Львівську Оперу під керівництвом попереднього директора Тадея Едера часто критукували, за виступи у театрі популярних виконавців, в тому числі і російських, які нічого спільного з оперним мистецтвом не мали. Не менше критукували і бажання Опери заробляти на комерційній рекламі, яку вивішували на фасаді.