Не плутайте Львівську ОТГ з цунамі – ніхто не щезне з лиця Землі
Блог заступника міського голови Львова Любомира Зубача
Інші блоги автора
Львівська ОТГ створена. Це факт, реальність, яку треба визнати всім. Деякі діячі пробують грати зараз у політику. Але я вважаю, що це елемент виборчої кампанії. Їхнє діло. Утім просто не можу не відреагувати на маніпуляції та відверті фейки, які вони поширюють.
Фейк 1 – Винники / Лисиничі / Малехів / та інші щезнуть з лиця Землі.
Що таке створення Львівської ОТГ? Це об’єднання Львова та 19 довколишніх міст і сіл в одну громаду задля вирішення певних управлінських питань. Ні межі Львова, ні межі решти сіл не зміняться!
Ні Дубляни, ні Рясне-Руська, ні Малехів не змінять назви. Як і раніше, їхня поштова адреса буде тією самою. Не треба буде перейменовувати вулиць, бо вулиця Галицька, до прикладу, у Винниках так і залишиться вулицею Галицькою у Винниках, і при цьому така ж вулиця Галицька буде у Львові. І ми так само будемо писати в документах і на поштівках – м. Винники вул. Галицька.
Не треба буде змінювати документи (паспортів чи свідоцтв про народження), всі права оренди залишаться чинними, як і документи на землю.
Створення ОТГ не передбачає процес зміни меж міста, це процес об’єднання громад. Тому, коли хтось заявляє, що ваш населений пункт щезне з лиця Землі, він або просто не знає, що таке ОТГ, або просто вводить вас в оману. Очевидно, з якоюсь корисливою метою.
Проведу аналогію. Не секрет, що й раніше існували сільські ради, які об’єднували кілька сіл. Наприклад, Лисинецька – має в підпорядкуванні Лисиничі та Підбірці, а Зашківська і взагалі три села – Зашків, Зарудці та Завадів. Щось схоже буде і з Львівською ОТГ. Тільки до неї будуть входити майже два десятки сіл.
Отож, ще раз. За законом, всі населені пункти зберігають свій статус, вони залишаються, вони нікуди не пропадають.
Фейк 2 – громади у складі Львівської ОТГ не матимуть своїх представників.
По-перше, закон про об’єднання територіальних громад передбачає, що мають обиратися старости, які будуть представляти інтереси цього населеного пункту і які будуть працювати вже у складі виконавчого комітету Львівської міської ради.
До того ж зараз активно розглядаються зміни до виборчого кодексу і одна з ініціатив – щоб ті села, які входять в ОТГ, гарантовано мали свого депутата в раді об’єднаної громади. Я тільки за. І шанси на прийняття таких змін були б ще більші, якби поборники і захисники громад на цьому зосередилися. А не влаштовували безцільні масові походи на пішохідних переходах.
Але і зараз є багато механізмів організувати управління ОТГ так, щоб громади одержували послуги максимально децентралізовано. Саме для цього був створений Департамент агломерацій. Ми від початку планували брати фізично на роботу сюди людей із доєднаних громад. Користуючись нагодою, запрошую до співпраці тих, кому справді не байдужа доля і добробут сіл і селищ.
Можна також створити районні ради. А можна і створити орган самоорганізації населення (ОСН) у кожному селі, до якого увійшли б представники сіл і якому можна було б делегувати частину повноважень. Закон дає змогу робити це вже сьогодні. Наразі кінцевого рішення нема, адже думку не всіх громад почули. Працюємо над цим.
Ми готові сідати і конструктивно все проговорювати. І не тільки проговорювати, а й братися до роботи. Бо що довше хтось виторговує собі політичні дивіденди, то довше довколишні громади залишаються без нових ЦНАПів, міського транспорту, нових садків і шкіл.