Львівська відповідь

Інтернет-видання ZAXID.NET, 20 червня 201114980

Готовність громадських організацій Львівської області об'єднати зусилля, щоб не допустити ескалації напруженості 22 червня демонструє, що українське суспільство починає прозрівати і розуміти, наскільки цинічно його використовували всі ці роки. Те, що замість вирішення актуальних проблем розвитку країни пройдисвіти, які називають себе політичною елітою і претендують на звання батьків нації, постійно шукають і знаходять теми, що роз'єднують країну, – інакше як свідомою роботою з демонтажу України не назвеш. Але покладати всю відповідальність на політиків я б не поспішав. Якби суспільство не піддавалося на ці банальні провокації, його б так грубо не використали.

Рішення громадських організацій Львова вшанувати пам'ять жертв Другої світової – перший крок до самостійного розуміння ставлення до історії. Від цього розуміння недалеко і до наступного кроку – можливості перестати жити війною і пам'яттю про неї як ідеологічним фетишем.

Це те, до чого давно вже прийшла Європа. Так, тут теж з повагою ставляться до ветеранів. Але – з повагою та співчуттям. Тому що чудово розуміють: будь-яка війна – це завжди трагедія. Тому намагаються жити не війною, а миром. А дослідження складних аспектів історії воєн залишають фахівцям.

Натомість в авторитарних суспільствах пам'ять про війну культивують – і що менше залишається живих учасників трагічних подій, то голосніші фанфари. Не випадково в Радянському Союзі День перемоги став вихідним через багато років після закінчення війни – коли стало зрозуміло, що деградуючій державі нічого запропонувати своїм мешканцям, окрім глорифікованої історії однієї з найстрашніших воєн сучасності. Це прагнення підмінити реальність міфом збереглося і в наш час. Пам'яттю про трагедію прикривають злодійство, некомпетентність, брехню, неповагу до співгромадян. Лискучі багатії, що насолоджуються життям в розкішних резиденціях, п'ють чарку з убогими старими ветеранами у повній впевненості, що це і є демонстрація поваги до подвигу. Юні безумці цих самих убогих стариганів б'ють у повній впевненості, що це і є демонстрація зневаги до радянського минулого. Але ж є в цій країні нормальні совісні люди? Не може ж так бути: багатомільйонна країна – і без нормальних людей?

Рішення громадських організацій Львова показало, що цих нормальних людей насправді чимало. І у Львові, і в Києві, і в Полтаві, і в Харкові, і в Донецьку – скрізь. Цим людям просто потрібно навчитися себе поважати.

Віталій Портніков

NEWSru.ua


Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
 • Cенсей 21 червня 2011, 23:16

  Механіки напруженості далеко за межами не тільки Львова, але й України.

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • xyz 21 червня 2011, 01:57

  Vaqlentyn > Post datowany 20-06-2011 17:21 został przekopiowany przez jakiegoś pacana - złodzieja nicków z wątku Львів, 22 червня - пам'ять без агресії, спротив без насильства http://zaxid.net/blogentry/95253/ Tam on ma sens, tutaj żadnego.

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Д. Михайлович 20 червня 2011, 21:30

  Товарищ "доктор", не вам говорить на тему Кульпаркова. А то я не знаю, кого на службе держат годами? Перед глазами маячит живой пример почти ежедневно. Мужик отдал службе Родине в органах 20 лет (!), как говорит "в следственной части", но поскольку вышел на пенсию всего лишь прапором, а здоровый как буйвол - видно служил "по конвойным делам", может показания из людей выбивал. А теперь у пенсионера ФСБ один маршрут ежедневно - с утреца в храм Божий, а потом гуляет по парку с выпученными глазами и все рассказывает людям про какие-то спутники, "которые висят на орбите и пускают специальные импульсы в созание людей для вызывания чуства страха". И ведь не бухал ни х..я. Так что, товарищ Валентин раз в полгода тодже проходите профилактический курс в Кульпаркове, а то к пенсии тоже какие-нибудь "спутники" обнаружите - в туалете или у любовницы на даче в Солонке.

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Більше коментарів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук