Львівська залізниця торік 155 разів використовувала вагони для перевезення інвалідів
Торік львівські залізничники 155 разів використовували спеціально обладнані вагони для людей з обмеженими фізичними можливостями. Для виконання усіх заявок інвалідів у 2008 році Львівська магістраль поповнила свій парк ще двома одиницями такого рухомого складу і тепер має три спеціально обладнані вагони, - повідомили ZAXID.NET в прес-центрі ДТГО "Львівська залізниця".
За спостереженнями залізничників, особлива потреба у таких вагонах з’являється у період літніх відпусток, а найпопулярнішим напрямком є Львів-Сімферополь. Вагони для людей з обмеженими фізичними можливостями обслуговуються у вагонних депо Львова та Ковеля, а замовити їх можуть самі інваліди чи їхні родичі, написавши відповідну заяву.
У 2009 році Львівська залізниця планує продовжити роботу у напрямку забезпечення інвалідів спеціалізованими вагонами та здійснюватиме заходи для забезпечення безперешкодного доступу та обслуговування пасажирів з особливими потребами як у поїздах, так і на вокзалах.
Також У межах програми щодо забезпечення безперешкодного доступу та обслуговування пасажирів з особливими потребами на вокзалах Львівської залізниці у 2008 році здійснено низку планових заходів. Зокрема залізничники поповнили медичні пункти вокзалів обласних центрів інвалідними візками (по два візки на вокзалах Львова, Івано-Франківська, Чернівців, Тернополя, Ужгорода та один у Рівному), а також придбали три салонні інвалідні візки, які призначені для пересування пасажирів всередині вагонів.
Разом з тим, протягом 2008 року залізничники працювали над модернізацією пасажирського ліфта на вокзалі станції Львів для підняття інвалідів у візках з привокзальної площі на перший перон, обладнанням та нанесенням спеціальної розмітки про місця для автомобілів інвалідів на автостоянках, облаштуванням похилих з’їздів у місцях перетину тротуарів, спеціальних кабінок у туалетах, усуненням порогів та ін. Продовжується активна робота з облаштування пандусів на усіх зупиночних пунктах.
Для орієнтації людей з вадами зору на розі стіни "тунель-сходи" Львівського вокзалу на висоті 150 см розміщено рельєфні зображення нумерації відповідних перонів.
На усіх вокзалах, вузлових станціях, станціях та зупиночних пунктах, де проводиться посадка-висадка пасажирів, працюють робочі групи з надання допомоги особам з обмеженими фізичними можливостями. До складу цих груп входять чергові помічники начальника вокзалу, працівники медпунктів, старші чергові квиткові касири, носії, начальники поїздів, провідники вагонів та інші працівники пасажирського господарства.
На 2009 рік львівські залізничники запланували здійснити ще чимало заходів для підвищення рівня комфорту для людей з особливими потребами. Переобладнання та облаштування пандусів, похилих з’їздів, туалетів, ліфтів та дверей проводитимуться на вокзалах станцій Рахів, Червоноград, Сокаль, Любінь Великий, Івано-Франківськ, Чернівці, Ужгород, Свалява, Чоп, Виноградів, Лавочне та ін. Перони продовжуватимуть облаштовувати обмежувальними смугами для безпечного пересування людей з вадами зору, а на підлозі вокзалів з’являться спеціальні контрастні позначення.