Високомобільні десантні війська святкують ювілей ‒ 25 років. Без купання у фонтанах, але із показовими виступами та вшануванням полеглих.
Традиційно із ножовим боєм, стріляниною та димовою завісою. У вишколі та мотивації цих бійців ні в кого сумнівів немає. Українські десантники святкують ювілей та наочно демонструють, що означає гасло «ніхто крім нас». А от про бойові подвиги воліють мовчати.
«Ми цим ділом не хизуємся. Жоден військовослужбовець, який прийняв бій, ніколи не буде цього розказувати. Він не буде в п’яному угарі цим пишатися, тому що немає чим, це не є перемога в якихось змаганнях і те чим можна пишатися», ‒ стверджує молодший лейтенант 80-ї бригади Михайло Зуб.
80-та десантно-штурмова бригада брала Слов'янськ та героїчно боронила Луганський аеропорт. 99 воїнів вісімдесятки загинули на східному фронті. Відтак для бійців це свято та пам'ять про полеглих товаришів. «День ВДВ ‒ це свято для тих, хто воює на фронті, для тих десантників, які захищають свій дім, і для цього ми руйнуємо цей стереотип купання в фонтанах. Справжні десантники воюють на фронті і вшановують пам’ять загиблих товаришів», ‒ розвіяв міфи довкола свята учасник бойових дій, десантник Дмитро Павлюк.
Нерозлучні від Майдану і до війни. Дарію та Сергія поєднала революція, а поранення лише зміцнило стосунки.
«Був мінометний обстріл під час звільнення Слов’янська. Він прикрив собою кількох хлопців і отримав найбільше поранення», – пишається дівчина десантника Дарія. Бути жінкою десантника ‒ відповідальність не менша, аніж на передовій. А найкращий подарунок це ‒ немовля!
«Це дуже почесно і гордо за всіх хлопців, які є в 80-й бригаді, і за всіх десантників. Як тільки чоловік приїхав, сказав що багато побратимів загинули, тому і потрібно продовжувати рід замість них і в честь них».
І хоча сучасні львівські десантники святкування дня ВДВ із купанням у фонтанах не підтримують, все ж центральний водограй поблизу оперного театру 2 серпня про всяк випадок вимкнули. Для профілактики.