Львівські лікарі прооперували 5-річного хлопчика з гігантською злоякісною пухлиною
За його життя хірурги боролися понад 16 годин
У Західноукраїнському спеціалізованому дитячому медичному центрі лікарі двох лікарень – Центру і Львівської обласної клінічної лікарні — успішно прооперували 5-річного Богдана П. з Турківського району, в якого діагностували злоякісну пухлину – нейробластому.
Пухлина була просто гігантських розмірів для дитини. Вона брала початок у черевній порожнині і вздовж хребра поширювалась у грудну клітку. У черевній порожнині пухлина була розміром 10 х 7 х 4 см, а в грудній – 5 х 3 х 3 см. Пухлина спровокувала у хлопчика ішемічний інсульт і серйозні проблеми з серцем. Дитині потрібна була невідкладна операція, бо тільки вона могла врятувати його життя.
У Центрі щороку, як повідомив ZAXID.NET дитячий хірург Центру Богдан Романишин, діагностують 4-5 нейробластом у дітей різного віку. Здебільшого, ці пухлини є у черевній порожнині. А таку, як у Богдана П., львівські лікарі оперували вперше.
До складу операційної бригади увійшли хірург Центру Богдан Романишин, анестезіолог Роман Собко, судинний хірург Львівської обласної лікарні, професор Юрій Орел і кардіохірург лікарні Дмитро Бешлей.
Оперували хлопчика у два етапи. Перша операція, яку провели два місяці тому, тривала понад 9 годин. Оскільки пухлина була розташована у місці, де проходить багато великих і малих судин, від хірургів вимагалося неабиякої точності.
«Під час першої операції ми видалили лише пухлину, яка була розташована у черевній порожнині. Операція була доволі травматична для дитини, бо пухлина була великих розмірів, тривала понад 9 годин і коли б ми хотіли забрати пухлину ще й з грудної клітки, хлопчик міг би не витримати такого оперативного втручання. Тому вирішили другу частину пухлини видалити згодом. У таких випадках, як наш, так діють і хірурги за кордоном», - каже Богдан Романишин.
Другу операцію маленькому пацієнтові провели 26 лютого. Оскільки пухлина була розташована за серцем і у хлопчика вона спровокувала певні проблеми з серцем, до операційної бригади запросили і кардіохірурга обласної лікарні Дмитра Бешлея.
Друга операція тривала сім годин. Та частина пухлини, що була у грудній клітці, була розміром 5 х 3 х 3 см і була розташована навколо грудного відділу аорти. Операція була складна, доволі ризикова, але хірургам вдалося справитися з усіма ризиками.
Зараз хлопчик в реанімації. За словами Богдана Романишина, він три-чотири дні перебуватиме у медикаментозному сні. Так вимученому організму дитини легше буде адаптуватися після операції. Хірурги і дитячі онкологи сподіваються, що з маленьким надалі буде все гаразд.