Львівські перевізники просять уряд пояснити, як возити пільговиків з 1 червня

Які категорії громадян з 1 червня втрачають право пільгового проїзду в громадському транспорті – перевізники Львівщини досі не розуміють. Як заявляють, вони поки не отримали роз’яснень від органів влади щодо нововведень на транспорті, які діятимуть уже наступного тижня.

«Яценюк на засіданні Кабміну згрубша сказав: їздять усі. Але нема ні грошей на компенсацію пільг, ані рішення. Мінсоцполітики мало надати таке роз’яснення ще із 22 травня, однак досі цього не зробило», – наголосив голова Асоціації перевізників Львівщини Іван Велійка, повідомляє прес-служба Асоціації.

За його словами, відповідні листи з проханням вони надіслали до Мініфраструктури, депутатів, голови Львівської ОДА та голови міста Львова. «Ні одна інстанція досі роз’яснення не дала. Натомість отримали відповідь: обласні посадовці просять ще возити безкоштовно реабілітованих і репресованих», – зазначив Іван Велійка.

Водночас перевізники не відкидають, що з 1 червня будуть проблеми та конфлікти на маршрутах: уже зараз, як повідомили присутні на нараді, люди просто заходять із словами «маю пільги» і не показують навіть посвідчень – тому напруга в автобусах росте.

Як зазначено в повідомленні, станом на сьогодні на Львівщині пільгами користуються 570 тис. із 2,5 млн жителів, на них цьогоріч передбачено 16 млн грн – в АТП називають цю суму мізерною. Перевізникам регіону уже заборгували 7,1 млн грн за перевезення пільговиків.

«Перевізники відтак залишають за собою право, зважаючи на всі необхідні документи на руках та реальний обсяг перевезених пільговиків, звертатися до суду з вимогою відшкодувати їм витрати. Якщо ж влада і далі не дбатиме про пільговиків, то АТП області змушені будуть призупинити перевезення таких категорій людей», – наголошено в заяві.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що відповідно до закону № 76-VIII право пільгового проїзду з 1 червня втрачають такі категорії громадян: учасник війни, член сім’ї загиблого (померлого) ветерана війни, особа з особливими заслугами перед Батьківщиною, особа з особливими трудовими заслугами, ветеран праці, діти війни, інвалід 3-ї групи.

Однак міністр соціальної політики України Павло Розенко пізніше наголосив, що пільговики не втратять права безкоштовного проїзду.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук