Львівські таксисти вимагають змінити законодавство для заборони Uber

Львівські таксисти вимагають змінити законодавство для заборони Uber
фото «Варти-1»
Під час акції біля ЛОДА львівські таксисти погрожували всеукраїнськими протестами проти онлайн-сервісів

Профспілка львівських таксистів вимагає змінити законодавство, аби легалізувати ринок таксі і заборонити діяльність онлайн-сервісів таксі.

Голова профспілки таксистів у Львівській області Ігор Михальський під час прес-конференції 4 квітня повідомив, що таксисти вимагають прийняти законопроект №3107, який легалізує працю таксистів, а також унеможливить появу на ринку нових сервісів без дозволу самих таксистів.

«У цьому проекті все прописано. За 20 років ми зібрали всі негаразди, мінуси, плюси в роботі таксі і прописали в цьому законопроекті, щоб таксист не був «перевізником пасажирів», а саме таксистом. Тоді він буде мати кримінальну, моральну, фінансову відповідальність», – заявив Ігор Михальський.

За його словами, у випадку прийняття цього законопроекту онлайн-сервіси таксі не зможуть працювати в Україні.

«Для того, щоб зайти на ринок таксі, потрібен буде дозвіл громадського об'єднання чи профспілки. Вони будуть визначати, чи вигідний нам той Uber. Чи вигідний він для таксистів Львова – раз. Чи вигідний для людини, яку той таксист перевозить, – два. І чи вигідний він для бюджету Львова – три. Якщо трьом сторонам це вигідно, то цей проект може далі розвиватися. А якщо на першому етапі ми це відкидаємо, то вони ніколи не зайдуть на ринок. Це перша вимога – захист свого бізнесу», – пояснив Ігор Михальський.

Він також розповів, що після появи Uber та «Яндекс.Таксі» замовлення таксистів у Львові зменшилися на 40%. Однак, впевнений Ігор Михальський, онлайн-сервіси таксі отримують замовлення не через кращу якість послуг, а через неврегульованість самого ринку.

Ігор Михальський також повідомив, що 10 квітня у Києві відбудеться з'їзд профспілки таксистів з усієї України. І під час нього вирішать, як протидіяти онлайн-сервісам таксі. «Позиція профспілки таксистів України така: не потрібні на ринку, який і так неврегульований, ніякі фірми з інакшої сторони, а тим більше з Росії», – додав Ігор Михальський.

За його словами, у 2016 році членами профспілки таксистів Львівщини були понад 2240 осіб, які зараз готові вийти на акції протесту. Наприкінці березня львівські таксисти вже проводили акцію протесту, під час якої вимагали в керівника Львівської ОДА Олега Синютки провести перевірку «Яндекс.Таксі», Uber та їхніх партнерів в Україні, а на час перевірки припинити діяльність цих фірм на території України.

Зазначимо, що проект закону, про який говорить Ігор Михальський, подали до Верховної Ради ще у вересні 2015 року. У листопаді 2016 року змінений текст проекту закону передали на розгляд комітету.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук