Львівські військовики здійснили прощу до Люрду
6830 кілометрів подолали автобусом українські військові паломники, аби взяти участь у 50-му військовому прочанстві у чудотворному місті Люрд (Франція), де 150 років тому об'явилася Пречиста Діва Марія. Цього року урочистості з нагоди ювілею відвідали понад двадцять тисяч військовослужбовців із тридцяти шести країн, в тому числі 58 представників Збройних Сил України, Міністерства внутрішніх справ, Львівського інституту Сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного Національного університету "Львівська політехніка" та священнослужителі різних релігійних конфесій України. Про це ZAXID.NET повідомили у прес-центрв Львівського інституту Сухопутних військ.
Ювілейні урочистості в Люрді проходили під гаслом "Мир людям, яких любить Бог!". Керівники міжнародного військового прочанства - австрійський Кардинал Кристоф Шонборн та головний єпископ французького війська монсеньйор Патрік Ле Галь. Українську делегацію очолював полковник Юрій Гусар. Представник єпископату Української греко-католицької церкви у справах душпастирства силових структур України єпископ Сокальсько-Жовківський Преосвященний Владика Михаїл Колтун щодня в дорозі проводив благословення української групи.
У перший день паломництва відбулися урочисте відкриття заходу, хода із смолоскипами, виставки, концертні виступи військових оркестрів. Другий день розпочався з ранкової літургії у гроті Пречистої Діви Марії, яку відслужив Владика Михаїл Колтун. Протягом візиту до Люрду українські військовики спілкувалися із представниками інших армій світу стосовно християнських традицій та взяли участь у конференції на тему "Мир і військовики".
Дорогою до Франції українська делегація відвідала польське місто Вадовіце (Польща), де народився та провадив службу священиком Іван Павло ІІ. Під час повернення на Батьківщину наших співвітчизників під час аудієнції у Ватикані благословив Папа Римський Бенедикт XVI.
Керівник делегації полковник Юрій Гусар відзначив важливість участі у цьому міжнародному заході курсантів Львівського інституту Сухопутних військ. Це дає можливість майбутнім офіцерам наочно переконатися, що виховання військовика базується не лише на військових якостях, але й на духовних цінностях.