Львівським атовцям видадуть право власності на землю у Білогорщі
Кількарічна земельна тяганина добігає кінця. Майже 600 учасників АТО за півтора місяці отримають право власності на землю у Білогорщі. Цього вони добивалися з 2017 року. Омріяні документи їм не давали через технічну помилку при проектуванні території — кілька ділянок для АТОвців розмістили на території іншого населеного пункту — Рясне-Руського. І от місцеві депутати проголосували за коригування власної ділянки, цим самим розпочавши вирішення проблеми.
Земельна ділянка площею майже 60 га розташована біля Білогорщі. Три роки тому на ній запроектували майже 600 ділянок для учасників АТО. На частині з них мали б бути дачі, а на інших — сади і городи. Та при плануванні державна компанія «Містопроект» зробила технічну помилку. Через це воїни не можуть отримати право власності на землю.
«Вони наклали земельні ділянки за межі існуючої земельної ділянки, яка відводиться для учасників АТО. Власне, зараз потрібно під цей детальний план території добрати земельну ділянку, якої не вистачає для 13 учасників цього кооперативу», — пояснює заступник голови ЛОДА Юрій Бучко.
Саме через ці 13 ділянок, які опинилися на території сусіднього населеного пункту — Рясне-Руського, ніхто з понад півтисячі атовців не міг отримати документи. Тому на сесії цієї сільради у п’ятницю, 29 травня, проголосували за коригування своєї ділянки. Це — перший крок до вирішення «земельної проблеми».
Ділянки, які виділили учасникам АТО в Білогорщі
«Про те, що виник конфлікт і, власне, була задіяна наша сільська рада, ми дізналися недавно, десь впродовж місяця. Ясна річ, що таким людям, як учасники АТО, потрібно допомагати і йти назустріч, щоб вони відчули від влади ту допомогу, на яку заслуговують», — каже сільська голова Рясне-Руського Емілія Смокоровська.
Коригування звільнить землю, на якій помилково запланували ділянки. Потім справа за Зимноводівською сільрадою, яка рішенням сесії має приєднати і об’єднати площу для атовців. І аж тоді вони отримають право власності. Цей процес займе півтора місяці, але вони розраховували набагато раніше.
«Серед 600 людей, які там претендують на цю справу, то, думаю, по-любому на цю ділянку хтось мав якісь плани чи під будівництво. В принципі, відстань до Львова нормальна, там ще й дорогу кільцеву продовжують, є надія, що підключать якісь комунікації», — розповідає учасник бойових дій Тарас Березюк.