Львівським екскурсоводам бракує знання іноземних мов, – експерти
Львівським екскурсоводам бракує знання іноземних мов, зокрема французької, італійської, а також китайської, – переконані туристичні оператори, які взяли участь у круглому столі «Перспективи розвитку туристичної інфраструктури Карпатського регіону», який пройшов у Львові 23 листопада.
Директор Львівського представництва туристичного оператора «Travel Professional Group» Наталія Березюк зазначила, що нерідко трапляються випадки, коли людина має намір поїхати до Львова, проте менеджери туристичних фірм можуть легко переорієнтувати її на поїздку, наприклад, до Кракова. Адже заробіток від продажу туру у Львів буде меншим.
«Вихід у тому, аби збільшувати об’єми туристів, які будуть їхати до Львова», – зазначила вона. Зокрема, зі слів Наталія Березюк, це можна зробити за рахунок туристів з Азії, в першу чергу, з Китаю.
Також вона розповіла, що часто туристичні оператори стикаються з тим, що у Львові для великих груп туристів бракує відповідного транспорту європейського рівня, а також екскурсоводів зі знанням мов, зокрема, китайської.
«Приємно, що вимоги, які ми виставляємо до інфраструктури міста Львова загальними силами вирішуються», – резюмувала вона.
Своєю чергою PR-менеджер компанії Діана Кладова додала, що туристи з Японії та Китаю – це загалом ¼ від кількості всіх туристів, яких приймають країни Європи.
Заступник генерального директора готелю «Citadel Inn Hotel Lviv» Ірина Коношенко наголосила: «Ми – перший готель у Львові, який відкрили до Євро-2012. І ми зіткнулися з проблемою персоналу». Вона пояснила, що рівень персоналу, який випускають з навчальних закладів, не на такому рівні, як потрібно готельєрам, відтак доводиться проводити додаткові навчання.
Своєю чергою начальник управління туризму Львівської міської ради Оксана Сидор нагадала, що Львів визначив двома основними кластерами свого розвитку ІТ та туризм, а також поінформувала, що влада та бізнес-середовище щомісяця зустрічаються для опрацювання цього питання у форматі робочих груп за згаданими двома напрямками.
«Також щокварталу ми проводимо опитування, маркетингові дослідження для того, щоб знати, який наш турист, яких послуг він хоче», – сказала Оксана Сидор.
Вона наголосила, що конкурентоспроможний продукт в галузі туризму можливо створити спільними зусиллями.