Львівський іконописець Левко Скоп задля бійців продав на аукціоні свої образи

На виставці-аукціоні зібрали 52 тис. гривень

Головні новини Львова 19.04Оксана Сенишин, 19 квітня 2017, 19:10 920 0

«Страсні образи» від Левка Скопа, що здебільшого мальовані на гонті, допоможуть військовим, які зараз на сході. Іконописець вже тепер поповнює збірку тих ікон, які залишилися після аукціону. Аукціон влаштували цього понеділка, 17 квітня, разом з волонтерами. Тоді вдалося зібрати 52 тис. гривень задля побратимів, що зараз на російсько-українській війні. Дуже хочуть їм придбати оптику.

«Основні кошти ми виручили за образ «Євхаристія», це 30 тис. гривень, дякуємо. І, звичайно, меценат відразу передав цю ікону на храм Стрітення Господнього. А отримані кошти передадуть на ремонт автомобіля. Лев Скоп фактично вже передав на передову», ― розповіла організатор благодійного аукціону Марія Петришин.

Ці образи іконописець писав в час Великого посту. Аби співпереживати не лише Христу, а й братам-українцям. У пана Лева це прагнення співборотьби у свій, мирний спосіб, пензлем, запалилося після Майдану, розстрілів на Інститутській. Тоді на три місяці потрапив у лікарню.

«Буквально в лікарні вже вийшов надвір. Шукав якісь дошки навколо лікарні. І вже почав малювати. Тоді ще малював велику Майданівську ікону. Бо мене поклали в окрему палату, я там майстерню зробив. Сидів-малював, уколи прийняв, крапельниці, бо сидіти без толку не було потреби», ― поділився спогадами іконописець Левко Скоп.

Тепер образи возить на схід. Мав виставку в Станиці Луганській, в Авдіївці, звідки нещодавно повернувся. Писав ікони для храму в Званівці, має навіть замовлення на іконостас. Кличуть, каже, і в Дружківку та в Краматорськ, щоб вчив малювати інших:

«В Авдіївці взагалі мурали великі роблю. Вже тепер постійно дзвінки до мене: поїхати зробити розписи. Бо ми їх робимо з дітьми місцевими. Я Покрову малюю, а внизу діти малюють. І сказали, що в Авдіївці, де той розпис, що по тих кварталах не стріляють. І кажуть: «Намалюйте на кожному домі». Ну, правда чи не правда... ― так місцеві казали», ― каже митець.

Роботи, що залишились, можна придбати на тихому аукціоні, знайшовши в соцмережах волонтерку Марію Петришин.

«Я не дарма живу. Але хочеться більше малювати. Бо відчуваєш, є дуже багато потреб», ― додав Левко Скоп.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук