Львівський суд вирішив конфіскувати уже другу собаку у безвідповідальних власників
Ротвейлер без намордника покусав у під’їзді багатоповерхівки 9-річну дівчинку
Сихівський райсуд Львова вже вдруге конфіскував у власників собаку, який під час прогулянки без намордника вкусив 9-річну дівчину. Після того, як тварину заберуть у власників, її спробують продати через систему електронних торгів СЕТАМ. Участь у таких торгах зможе взяти і нинішній власник собаки.
Це вже другий випадок конфіскації собаки у Львові, однак на відміну від попереднього, цю справу вже розглянув Апеляційний суд Львівської області, який 27 липня підтвердив рішення суду першої інстанції. Відтак невдовзі собаку мають забрати у власників.
У постанові Сихівського райсуду вказано, що інцидент за участі собаки, який став приводом для конфіскації, стався 30 травня у під'їзді будинку на Сихові.
«О 14:30 у під'їзді будинку №129 на пр. Ч. Калини власниця вигулювала свою собаку породи ротвейлер без намордника, що призвело до того, що собака спричинив неповнолітній дівчині тілесні ушкодження у вигляді кусаних ран та гематом лівого стегна», – вказано у постанові суду.
Під час судового засідання власниця собаки повністю визнала свою вину, однак окрім штрафу в 51 грн і 320 грн судового збору суддя Софія Чорна постановила ще й конфіскувати тварину. При цьому, як зазначено у постанові суду, рішення мають виконати впродовж трьох місяців з дня набуття чинності (від 27 липня).
Нагадаємо, що подібний випадок відбувся на Сихові 15 травня, коли під час нічної прогулянки собака вкусив хлопчика, який наїхав самокатом тварині на хвіст. Суддя Сихівського суду Дмитро Теслюк також прийняв рішення про штраф із конфіскацією тварини. Однак наразі немає інформації про оскарження такого рішення.
Як пояснив ZAXID.NET керівник головного територіального управління юстиції у Львівській області Ярослав Жукровський, після конфіскації собаки у власників, її спробують продати через систему електронних торгів арештованим майном (СЕТАМ).
«Після набуття чинності рішення суду державний виконавець відкриває виконавче провадження, надсилає відповідні документи боржнику, знаходить спеціалізоване підприємство, яке займається зберіганням собак (так виглядає, що це буде ЛКП «Лев»), і спільно з цим підприємством примусово вилучає собаку у власників. Після цього тварину передають на зберігання до комунального підприємства», – каже Ярослав Жукровський.
Однак у ЛКП «Лев» тварина зберігатиметься лише доти, поки не вирішиться питання про її нових власників.
«Наше законодавство розуміє собаку як різновид майна. І це майно після оцінки може реалізовуватись через систему електронних торгів (такий прецедент вже був у Львові кілька років назад). Якщо за результатами трьох торгів її ніхто не купить, тоді собаку можуть безкоштовно передати або правоохоронним органам, або військовим, або іншим державним установам. До того часу, поки собаку не віддадуть, її зберігатиме ЛКП "Лев"», – пояснив ZAXID.NET керівник головного територіального управління юстиції у Львівській області Ярослав Жукровський.
Він також уточнив, що участь у аукціонах СЕТАМ не обмежується, тож колишні власники собаки також можуть спробувати викупити тварину.
Варто зауважити, що у випадку із конфіскованим ротвейлером виконавча служба наразі відмовила у відкритті провадження, оскільки у результативній частині постанови суду не вказані конкретні параметри тварини. Тож виконавче провадження відкриють після доповнення постанови суду.
Зазначимо, що згідно з «Правилами утримання і поводження з тваринами у Львові», ротвейлер належить до порід собак, вигулювати яких потрібно лише у намордниках. Власники таких собак також зобов’язані мати страховий поліс на випадок заподіяння шкоди третім особам.