Львівський театр ляльок влаштував для сиріт лікування позитивними емоціями
Благодійні вистави для львівських сиротинців театр дає уже близько 3 років
У Будинку дитини №2 мешкає близько півсотні малят до 4 років. Серед них і здорові, і з вадами, і ті, кого покинули, і ті, хто втратив батьків. Та усі однаково тішаться костюмованим героям.
«То дуже для нас важливо, тому що нам важко зорганізувати таку кількість дітей і вивезти в місто, можливості в нас такої нема. А те, що актори погодилися приїхати до нас, то ми їм дуже дякуємо», – розповів Мирослава Павлик, головний лікар Будинку дитини № 2.
Адже театральні вистави мають позитивний вплив на психологічний стан дітей і на їхній розвиток, переконують педагоги.
«Діти краще йдуть на контакт, вони стають розкомплексованими, вони дуже гарно тоді починають спілкуватися і не бояться», – пояснила логопед Ольга Яремчук.
Усмішки малюків зворушили і самих акторів, хоча у сиротинцях уже грають вистави понад три роки.
«Так душа щемить, коли ми граємо виставу для таких дітей і якщо ми можемо подарувати радість протягом цих 40 хвилин, коли триває вистава, це для нас також велике щастя», – зізналася заслужена артистка України Христина Гаврилюк.
«Для нас, як для акторів, це важлива праця – приїхати сюди, подарувати їм щастя, хороші емоції, надзвичайний позитив отримати», – додає акторка Мар'яна Бовцайло.
Опісля кожна дитина отримала солодкий подарунок від Львівського обласного театру ляльок.
А після таких благодійних вистав актори почнуть готуватися до фестивалів. Вже 3 серпня повезуть на «Бойківські фестини» виставу за Шевченком «Садок вишневий», а потім одразу поїдуть на фестиваль «Ту Стань» із виставою «Два Леви».
«Я хочу театр будувати різностороннім, різноманітним, щоб він був і для дуже-дуже маленьких дітей від півроку і для зовсім старших. Щоби та лялька стала засобом, а не лише для дітей призначена. І тому фестивалі – це один із тих просторів, який потрібно освоювати, щоби зустрівшись із глядачем, запросити його у театр», – пояснила директорка Львівського театру ляльок Уляна Мороз.