Львів’янки організували флешмоб на підтримку підозрюваного у смерті дитини лікаря
Львів’яни у соціальних мережах організували флешмоб на підтримку завідувача пологовим відділенням комунальної 3-ї міської клінічної лікарні Львова Олега Данкова, якого підозрюють у причетності до смерті новонародженої дитини. Люди публікують історії пологів, які приймав Олег Данков, і дякують йому за професіоналізм.
Історії у Facebook можна прочитати за хештегом #дякуюданков.
Через звинувачення у причетності до смерті дитини минулого тижня лікарю заборонили покидати Львів. Олега Данкова підозрюють у неналежному виконанні професійних обов’язків, що спричинила смерть новонародженої у 2014 році.
Аби підтримати лікаря, його пацієнти вирішили створити групу «#дякуюданков», де вже опублікували близько сотні вдячних історій та фото своїх дітей.
До флешмобу долучився екс-очільник Львівської обласної дитячої клінічної лікарні ОХМАТДИТ Вальдемар Надіжко, який написав, що лікар врятував десятки тисяч дитячих життів.
«Таких акушер-гінекологів як Данков, у Львові можна порахувати на пальцях однієї руки і це правда. Я знаю його особисто і схиляю голову перед його професійністю і перед його людськими якостями. Проте система охорони здоров'я працює таким чином, що на 100% виконати всі вимоги протоколів і наказів МОЗ майже неможливо і тому при бажанні, будь якого лікаря можна спіймати на гачок», - написав Надіжко.
Модератори групи «#дякуюданков» обіцяють скерувати усі історії на адреси голів ЛОДА, ЛМР, прокуратури Львова та поліції. Окрім того, у групі планують відправити судді у справі Олега Данкова масові клопотання зі словами підтримки.
Зазначимо, за весь 2015 рік у Львові померли 89 дітей віком від 0 до 5 років. У 2016 — ще 66. Таку відповідь управління охорони здоров’я Львівської міської ради дало на запит ІА Дивись.info. Згідно з офіційною інформацією, найбільше дітей помирають у віці до одного року (у цей період їх називають немовлятами). За 2015-2016 роки таких випадків нарахували 90.
Найбільша кількість дітей померли у відділеннях Обласної клінічної лікарні (37 за два роки) та Міської дитячої клінічної лікарні (30 за два роки). Далі йде Обласна дитячі клінічна лікарня, міський комунальний клінічний пологовий будинку № 1, Третя міська клінічна лікарня та Західноукраїнський дитячий спеціалізований медичний центр.