Львів’яни, вам потрібні нові вело-пішохідні шляхи? Підкажіть, де
Блог заступника директора департаменту ЖКГ Львівської міської ради Андрія Білого
Інші блоги автора
- Хто знищив львівський автобусний завод і що буде на його місці 3 вер 2021, 13:36
- Місто не може розвиватись без якісного громадського транспорту 25 серп 2021, 12:28
- Звільнення керівників комунальних підприємств у Львові. Що відбувається? 19 серп 2021, 11:33
Львів хоч і вважається великим містом, насправді може бути доволі компактним для пересування пішки. Всі ж знають про магію львівських вуличок, якими можна суттєво скоротити відстані?
Взагалі ходити пішки – це найприродніший вид пересування. Ми всі ходимо пішки в більшій чи меншій мірі, залежно від фізичних можливостей та звичок. Важливо, щоб оточення, яке супроводжує пішохода у його мандрівці містом, було комфортним. Погодьтесь, в центрі або ж в парку набагато приємніше пройтись, ніж вздовж вулиці Луганської. Чому? Активність, де можна зупинитись, щось купити, на чомусь цікавому затримати погляд, дорогою зустріти знайомого – це приваблює. Те саме можна сказати і про прогулянку в парку, де можна подихати свіжим повітрям. А чи настільки комфортно йти на магістральній вулиці? Не зовсім так.
Але, може, і не потрібно прогулюватись вздовж вулиці Луганської. Можна вивчити територію міста, точки притягання, між якими якраз і є потреба в коротких, прямих, комфортних зав’язків. І забезпечити їх.
Тут ми були б дуже раді залученості активних пішоходів Львова, котрі знають, де є найбільші потреби в облаштуванні пішохідних та велодоріжок. За можливості ми сприятимемо реалізації: незначним коштом, але з класним результатом, котрим люди користуватимуться щодня.
І там, де буде зручно пройтись, львів‘яни вже не поїдуть автомобілем і, відповідно, не створюватимуться зайві затори. Якщо глянути на екологічну ситуацію зі зміною клімату – це теж чудово підходить, адже ходьба не продукує зайвих викидів CO2. Ну і звісно ходити пішки – дуже корисно для здоров‘я.
Усі, хто хоче долучитися до розвитку вело-пішохідних маршрутів міста, пишіть на електронну скриньку до представниці GIZ Марти Пастух martapastukh@giz.de. Разом з вами складемо карту таких потенційних маршрутів і будемо за можливості їх реалізовувати.
У новому влозі на YouTube-каналі розповідаю більше про те, як ми плануємо зшити Львів вело-пішохіними шляхами.