Львів’янина нагородили орденом Королівства Бельгія

Головні Новини за 24 лютогоІрина Ващишин, 24 лютого 2015, 18:48 1354 0

Орден від короля Бельгії надіслали українцеві, який лише віднедавна став львів’янином. Омелян Коваль з дружиною багато років мешкали в Бельгії і лише півтора року тому повернулись в Україну й оселилися у Львові.

Орден Леопольда ІІ до Львова привіз Надзвичайний та Повноважний Посол Королівства Бельгія в Україні Люк Якобс. За його словами, це одна з найвищих нагород. У Бельгії її вручають за особливі заслуги перед людьми та державою.

Омелян Коваль під час Другої світової війни був політв’язнем – спочатку тюрми на Лонцького, а згодом і кількох концтаборів у Польщі. У повоєнні роки він потрапив до Бельгії. І вже там упродовж 20 років очолював Спілку української молоді, а згодом був серед очільників Світового і Європейського конгресу українців.

«Його величність король Бельгії Філіп нагородив Омеляна Коваля за його великий вклад у зв’язки між Україною і Бельгією. Усе своє життя пан Омелян працював з громадою України, гуртував її, дбав про її добре співжиття із середовищем та людьми Бельгії. Але не тільки в Бельгії. Бо він також займався українською громадою і поза її межами», – розповів Надзвичайний та Повноважний Посол Королівства Бельгія в Україні Люк Якобс.

З Бельгії пан Омелян з дружиною повернулися назавжди. Зараз з допомогою дітей орендують у Львові помешкання.

«Це людина, яка відстоювала інтереси України не тільки в Бельгії, а й у світовому масштабі. Він сидів в тюрмі разом з братом Степана Бандери і його життя – це легенда. І перед тим, як його нагородили орденом Леопольда, ми його також нагородили відзнакою Короля Данила Галицького», – зазначив Почесний Консул Королівства Бельгія в Західній Україні Ярослав Гарцула.

Омеляна та Іванну Ковалів привітав також міський голова Львова Андрій Садовий. Нині подружжя Ковалів каже, що їхня мрія нарешті здійснилась. «Ми дякуємо безмежно Богові, що дозволив нам дожити і бути на вільній незалежній Україні, за яку ми боролися і для якої ми жили», – зазначила Іванна Коваль.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук