Масові протести в Боснії: влада подає у відставку
Глава боснійського кантону Сараєво Суад Жельковіч подав у відставку після соціальних протестів громадян. Про це повідомила Партія демократичної дії, до якої він входить.
Раніше також подали у відставку голови кантонів Тузла і Зеніца.
Протести в Тузлі почалися на початку тижня, після того, як у місті закрили і почали продавати фабрики, на яких працювало більшість жителів міста, інформує ВВС.
Демонстранти в інших містах, серед яких Мостар, Зеніца і Біхач, підтримали робітників з Тузли і звинуватили уряд в тому, що він не може впоратися з масштабним безробіттям.
За офіційними даними, повідомляє ИТАР-ТАСС, у результаті триденних заворушень у Боснії і Герцеговині постраждали 348 осіб: 187 поліцейських і 161 демонстрант.
Найбільше поранених у столиці країни – Сараєво: 144 правоохоронці і 138 маніфестантів.
Після акцій протесту у зв'язку з важкою економічною ситуацією в столиці Боснії і Герцеговини 8 лютого було відносно спокійно – між сторонами конфлікту запанувало деяке перемир'я, жителі міст допомагали комунальним службам ліквідувати наслідки заворушень.
7 лютого маніфестанти в Сараєво підпалили кілька урядових установ.
За даними ЗМІ, поліція застосовувала гумові кулі, сльозогінний газ і водомети проти демонстрантів, які закидали співробітників правоохоронних органів камінням.
Разом з тим очевидці подій заявляють, що застосування будь-якого зброї відносно демонстрантів не було.
Водночас міністр безпеки Боснії і Герцеговини заявив, що до спалахів насильства призвела надмірно використана поліцією сила, передає ВВС.
Фарудін Радончіч сказав ВВС, що відповідальна за те, що сталося, а також за корупцію та високий рівень безробіття, на які скаржаться мітингарі, найбільша партія в уряді – Соціал-демократична партія.