Масові звільнення почалися на Львівщині
"Попередження про звільнення отримало 83 працівники швейного підприємства "Датський текстиль" (Сокальський район), 62 з них за посередництвом служб зайнятості готове буде працевлаштувати червоноградське швейне підприємство "Калина". На "Золочівському радіозаводі" у зв’язку зі скороченням лінії з виробництва жгутів під скорочення потрапляє 60 осіб, у "Золочівському лісгоспі" - 150, завод "Карпатських мінеральних вод" - 30 осіб. Мають пройти звільнення на "Самбірському заводі будівельної кераміки", на Самбірських колійно-дорожних ремонтних майстернях, на Самбірському молокозаводі. Не маю ще документального підтвердження, але знаю, що скоро буде скорочення на ЛАЗі", - оприлюднив сьогодні, 6 листопада, оперативні дані під час засідання Львівського прес-клубу директор Львівського обласного центру зайнятості Михайло Хміль.
Він додав, що в центрі зайнятості з 3 листопада запроваджено щоденний моніторинг ринку праці області, й за тиждень буде видно його динаміку.
М.Хміль поінформував, що на 1 жовтня у Львівській обласній службі зайнятості зареєстровано 32 тис. безробітних. 48% з них - люди віком до 35 років. За жовтень у службу звернулося ще 1 500 осіб, з них було зареєстровано 600 осіб. Інші зверталися за консультаціями, з огляду на загрозу звільнення. За його оцінками, до кінця року в центри зайнятості області звернеться ще 15-17 тис. осіб.
М.Хміль прокоментував, що "ринок праці є більш консервативним, ніж фінансовий ринок, ринок нерухомості, тому реагує з певним запізненням. Збільшення безробіття, звичайно, буде, але ми відчуємо це в січні наступного року, враховуючи те, що, бажаючи провести скорочення, підприємство має повідомити працівника за два місяці".