Маємо бути готовими до того, що дешевого газу не буде, – експерт

Оксана Панчишин, 3 червня 20138261
Маємо бути готовими до того, що дешевого газу не буде, – експерт
фото pravda.lutsk.ua

Після створення консорціуму на базі української газотранспортної системи (ГТС) Україна може отримати ринкову ціну на газ. Таку думку висловив аналітик енергетичного ринку Юрій Швед в ефірі «Ера-FM».

«...Дешевого газу не буде. Але ми можемо орієнтуватися на ринкову ціну. Вона на 25% вища, навіть якщо ми купляємо газ у Німеччині. Це біль-менш стабільний і довготривалий орієнтир. Судячи з того, як ідуть переговори, ми отримаємо саме ринкову ціну, за якою купують газ у Німеччині, Словаччині, Румунії... будь-де», – сказав Швед.

За його словами, Росія зможе отримати контроль над магістральним газопроводом України.

«Росіяни отримають те чого найбільше хочуть. Ця "труба" найбільше потрібна їм», – вважає Швед.

Нагадаємо, Кабмін пропонує Раді дозволити приватизацію державних підприємств, дочірніх підприємств НАК «Нафтогаз України», які транспортують газ магістральними трубопроводами та зберігають його в підземних сховищах, а також підприємств, установ, організацій, утворених внаслідок їх реорганізації.

Згодом екс-голова Фонду державного майна (1998-2003 роки) Олександр Бондар заявив, що Україна не продасть ГТС, а просто віддасть її Росії.

3 травня у Брюсселі міністр енергетики та вугільної промисловості Едуард Ставицький сказав, що Європейський Союз схвалює приватизацію української ГТС.

Додамо, що 22 лютого 2013 року президент Віктор Янукович під час програми «Діалог з країною» заявив, що Україна не продаватиме своєї газотранспортної системи в разі створення газового консорціуму.

Віце-прем'єр-міністр Юрій Бойко на щорічному енергетичному форумі інституту Адама Сміта заявив, що українська ГТС залишиться у державній власності.

Раніше екс-міністр фінансів Віктор Пинзеник сказав, що Росія навряд чи зможе транспортувати газ до Європи без українських газосховищ, тому заяви про те, що українська ГТС у майбутньому стане Росії непотрібна – це політичний тиск для того, щоб змусити Україну вступити у Митний союз.

Довідка.Газотранспортна система України є другою в Європі і однією з найбільших у світі. Загальна протяжність газопроводів (без урахування нових об'єктів), які експлуатує компанія, становить 37,1 тис. км, зокрема магістральних газопроводів – 22,2 тис. км і газопроводів-відведень – 14,9 тис. км. Кількість газорозподільних станцій (ГРС) становить 1449.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 1

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук