Майже 15 млн грн заборгували працівникам Волині
За оперативними даними, на 7 травня загальна сума заборгованості з виплати заробітної плати у Волинській області становить 14,9 млн грн, з неї: на економічно активні підприємства припадає 13,3 млн грн (89,3 %), підприємства-банкрути - 827 тис. грн (5,5 %), економічно неактивні - 782 тис. (5,2 %). Про це йшлося на розширеній апаратній нараді в голови облдержадміністрації Миколи Романюка, - повідомили ZAXID.NET в прес-службі Волинської ОДА.
Начальник головного управління праці, соціальних питань та у справах захисту населення від наслідків аварії на ЧАЕС Володимир Кец повідомив, що загальна сума боргу зменшилася протягом звітного місяця на 8,4 млн гривень, або на 36%. Це відбулося, в основному, за рахунок економічно активних підприємств державної форми власності, сума боргу на яких змінилася з 6,8 млн грн на 1 квітня ц.р. до 671 тис. грн на 7 травня. Відсутні борги перед шахтарями ДП "Волиньвугілля".
Серед міст найбільша сума боргу на економічно активних підприємствах Луцька та Ковеля - відповідно 8,7 млн. та 1,9 млн грн, що становить 65% та 14% до суми заборгованості економічно активних підприємств області, серед районів - Луцького та Старовижівського - відповідно 730 тис. (5 %) та 506 тис. гривень (4 %).
Проблемним залишається виплата заробітної плати працівникам підприємств комунальної форми власності, на яких сума невиплаченої заробітної плати продовжує збільшуватися. Її величина на 7 травня ц.р., за оперативними даними, становила 2,9 млн. гривень (станом на 1 квітня вона становила 2,7 млн.). Зазначені борги мають місце на економічно активних підприємств комунальної форми власності міст Луцька (найбільша сума боргу), Камінь-Каширського та Рожищенського районів.
Володимир Кец також звернув увагу, що найбільшим боржником комунальної форми власності є Луцьке підприємство електротранспорту. Він поінформував, що головним фінансовим управлінням облдержадміністрації підготовлені у квітні ц.р. пропозиції Міністерству фінансів України щодо внесення змін до помісячного розпису відповідної субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам у частині пропорційного розподілу річного обсягу субвенції. Це ж питання порушив на селекторній нараді перед прем’єр-міністром України і голова облдержадміністрації Микола Романюк. Тому є надія на позитивне його вирішення, що допоможе зняти напругу на вищезгаданому підприємстві.