Майже 40% вірян підтримують створення Єдиної помісної церкви в Україні

Майже 40% вірян підтримують створення Єдиної помісної церкви в Україні
фото news.church.ua
Водночас більшість учасників опитування хочуть відновити єдину церкву на базі Київського патріархату

Більше третини (37%) українців підтримують створення єдиної помісної церкви, 18% – проти цієї ініціативи. Водночас, 23% українців заявили, що їм або байдуже це питання, ще – 23% не визначилися з відповіддю. Про свідчать дані опитування, проведеного соціологічної групою «Рейтинг».

У порівнянні з 2014 роком, як зазначили соціологи, практично не змінилася кількість тих, хто виступає за об’єднання церков, однак у півтора рази зменшилася кількість противників цієї ідеї. Разом з тим, збільшилася кількість тих, хто не має чіткої позиції з цього питання.

Інфографіка до соцопитування

Найбільшу підтримку ідея створення єдиної помісної церкви має в середовищі представників Української греко-католицької церкви (66%) і Української православної церкви (Київський патріархат) – 61%.

Серед парафіян Української православної церкви Московського патріархату більше противників цієї ідеї (42%), ніж прихильників (23%). У той же час 36% представників УПЦ МП або байдужі до цього питання, або ж вони не мають на нього відповіді.

Серед інших категорій вірних переважають ті, хто не має чіткої позиції щодо такої ініціативи.

Територіально об’єднання церков має найбільшу підтримку на Заході (61%). У Центрі цю ідею підтримують 40%, не підтримують 17%, 43% не мають позиції.

На півдні за створення єдиної церкви виступають 24%, проти – 25%, інші – або байдужі (33%) або ж вагаються з відповіддю (19%).

На Сході ця ідея користується підтримкою у 11% опитаних, проти неї 20%. 40% не змогли дати відповідь, 29% – висловили байдужість.

Інфографіка до соцопитування

Дві третини тих, хто підтримує ідею об’єднання, висловилися за створення єдиної помісної Церкви на базі УПЦ КП, 16% – за об’єднання на базі УГКЦ, 7% – УПЦ МП.

Опитування було проведено соціологічною групою «Рейтинг» серед 8-16 липня 2017 року серед 2000 респондентів методом особистого формалізованого інтерв’ю (face-to-face). Помилка репрезентативності становить не більше 2,2%.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук