Майже 50% молоді, що навчаються у вишах, має низький рівень здоров’я
Майже 50% молоді, що навчаються у різних ВНЗ України, мають рівень здоров’я, який не відповідає навіть середньому рівню державного стандарту фізичної підготовленості, – наголошено у листі голови Львівської обласної державної адміністрації Миколи Кмітя Президенту України Віктору Ющенку. Звернення губернатора стало реакцією на ініціативу Національного студентського союзу, який звернувся за підтримкою до керівника Львівської області Миколи Кмітя.
“Останні події, пов’язані з поширенням вірусу грипу в Україні, вкотре довели, що стан здоров’я молоді є критичним. З огляду на це, прошу Вас знайти можливість для проведення засідання Національної ради з питань молодіжної політики при Президенті України найближчим часом,”
Як повідомили ZAXID.NET у Національному студентському союзі, у тексті листа Президенту України зазначається також, що за даними офіційної статистики, в Україні офіційно зареєстровано майже 130 тисяч ВІЛ-позитивних громадян, більше 13 тисяч людей померли від СНІДу. Особливу стурбованість повинен викликати той факт, що понад дві третини ВІЛ-інфікованих є молоді люди віком до 30 років. Опитування, проведене Національним студентським союзом, показало, що 40% випускників вищих навчальних закладів узагалі не готові ефективно працювати через поганий стан власного здоров’я.
Анатолій Ігнатович, президент Національного студентського союзу, коментує звернення: “За даними Міністерства охорони здоров’я, пандемічний грип А/H1N1 вражає передусім молодь. Чому – зрозуміло з елементарної логіки речей: значна частина молоді курить, вживає алкоголь, до того ж багато. А що курять і п’ють – і самі не знають, бо тютюнові та алкогольні вироби з цінової категорії, що доступна більшості студентам, дуже часто випускають теж невідомо з яким вмістом (головне – зменшити собівартість). Додати ще й осінь з інфекціями, небажання молоді займатися спортом, – і імунітет різко знижується. Виправити ситуацію можна лише проведенням профілактики у молодіжному середовищі, однак в умовах скорочення видатків Мінсім’ямолоді на реалізацію заходів державної молодіжної політики, яке ми спостерігаємо цього року, це неможливо. На виконання Закону України від 19.02.09 року №2695, яким серед іншого передбачено виділення коштів на здійснення заходів з пропаганди здорового способу життя серед молоді 2009 року не виділено ні копійки. Вихід бачу один – безпосереднє втручання керівництва.