Мені було легко писати заявку, щоб Львів прийняли у ЮНЕСКО, – Ганс Каспарі
5 березня – останній робочий день перебування експертів ЮНЕСКО у Львові. На закінчення свого візиту експерти дали прес-конференцію. Серед результатів візиту – створення Ради з залученням представників ІКОМОСУ та ЮНЕСКО, що дасть змогу оперативніше та якісніше вирішувати проблемні питання у сфері збереження культурної спадщини.
Як повідомили ZAXID.NET у прес-службі Львівської міськради, також експерти поділились своїми враженнями від прийняття Львова у ЮНЕСКО. "Я не вперше у Львові. 12 років тому я розглядав заявку на прийняття Львова до культурної спадщини ЮНЕСКО і писав свою резолюцію стосовно цього. І через рік Львів прийняли до ЮНЕСКО. І можливо, це був один з небагатьох випадків, коли мені було досить легко написати свою рекомендацію для того, щоб місто прийняли.
Коли я вперше сюди приїхав, то був надзвичайно захоплений красою цього міста і рівнем збереження непорушності пам’яток. Хоча при наступних візитах бачив, скільки проблем існує при збереженні такого скарбу.
"Мені було легко писати заявку, щоб Львів прийняли у ЮНЕСКО. Я був захоплений красою і рівнем збереження пам’яток архітектури. Хоча і бачив значну кількість проблеми, що потрібно було вирішувати", - зауважив експерт ІКОМОС Ганс Каспарі.
"Зі свого боку я хотів би подякувати експертам за значну вагу до нашого міста", - зауважив заступник міського голови з гуманітарних питань Василь Косів.
"Основним нашим завданням було показати об’єкти і ансамбль ЮНЕСКО. Нам було дуже важливо отримати рекомендації ЮНЕСКО, якими ми зможемо керуватися у нашій роботі", - наголосила начальник управління охорони історичного середовища Лілія Онищенко.
"Ми провели активні розмови з владою всіх рівнів. Відвідавши ряд об’єктів, ми маємо уявлення про стан речей. Все побачене ми відобразимо у нашому звіті", - зауважив експерт ЮНЕСКО Петер Штрассер.