Мер Львова обіцяє відстоювати транспортну схему
Міський голова Львова Андрій Садовий запевняє, що нова транспортна схема Львова – одна з найкращих в Україні. Він обіцяє відстоювати її, оскільки вона є законною. Про це він повідомив 1 листопада на брифінгу.
На запитання журналістів про те, чи відповідає дійсності інформація про те, що завтра на сесії депутати хочуть скасувати транспортну схему міста, Андрій Садовий сказав: «Я чув таку інформацію». Мер нагадав, що 20 років тому у Львові також діяла ефективна схема радіальних маршрутів, був розвинений електротранспорт, але з настанням незалежності України, хтось захотів «допомогти» мешканцям і запровадив маршрутки.
Знищили повністю автобусний парк, продали територію, на якій він знаходився, продали всі автостанції… Така транспортна схема була зроблена під приватних перевізників», – сказав Андрій Садовий.
За інформацією прес-служби Львівської міської ради, у юридичному управлінні мерії повідомили, проект ухвали про скасування транспортної схеми міста, який планують розглянути на сесії міської ради, незрозумілий. Юридичне управління міста подало свої висновки щодо цього проекту ухвали.
«Транспортна схема, яка сьогодні реалізовується, розроблена компанією «Луїс Бергер» - це світовий лідер. Ми маємо можливість з нею працювати завдяки підтримці ЄБРР. Активно співпрацювала у розробці проекту Львівська політехніка. Сьогодні ця схема є однією з найкращих в Україні. Ми робимо ухил на мешканця. Рішення, які ми прийняли, - законні, прийняті відповідно до чинного законодавства. Тому я буду їх відстоювати», - зазначив міський голова.
Як зазначено у зауваженнях юридичного управління до проекту ухвали «Про скасування рішень виконавчого комітету від 02.09.2011 №809 та від 23.09.2011 №855», «відповідно до частини 2 ст. 19 Конституції України органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. При цьому пунктом 15 ст.26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» до виключної компетенції міської ради відноситься вирішення питання про скасування актів виконавчих органів ради, які не відповідають Конституції чи законам України, іншим актам законодавства, рішенням відповідної ради, прийнятим у межах її повноважень. Проте, у проекті згаданої ухвали не зазначаються будь-які підстави для скасування актів виконавчого комітету та не вказується яким саме актам законодавства чи рішенням ради вони не відповідають. Більше того, відповідно до ст.30 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» затвердження маршрутів і графіків руху місцевого пасажирського транспорту незалежно від форм власності, узгодження цих питань стосовно транзитного пасажирського транспорту у випадках, передбачених законодавством відноситься до безпосередніх повноважень саме виконавчих органів міської ради та не належить до компетенції сесії міської ради. Слід зазначити, що згідно п.4 Порядку проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 3 грудня 2008 р. N 1081 організатором на автобусному маршруті загального користування є виконавчий орган сільської, селищної, міської ради відповідного населеного пункту.
Крім цього, ухвалою міської ради № 3704 від 08.07.2010р «Про розмежування повноважень між виконавчими органами Львівської міської ради», визначено, що затвердження міських автобусних маршрутів, міських стоянок таксі, відкриття та закриття міських автобусних маршрутів загального користування з одночасним внесенням змін до реєстру маршрутів та внесення змін постійного характеру до міських автобусних маршрутів (продовження, скорочення, зміна шляху проходження між зупинками), введення або вилучення зупинок та/або зміна графіків руху у порядку, передбаченому чинним законодавством України належить до компетенції виконавчого комітету міської ради», - йдеться у зауваженні.