Мер Перемишля не отримав підтвердження СБУ про скасування заборони в'їзду в Україну

Мер Перемишля не отримав підтвердження СБУ про скасування заборони в'їзду в Україну
фото Gazeta Wyborcza
Мер Перемишля не розуміє що означають слова Дещині про «технічну помилку» щодо заборони на в'їзд до України

Мер Перемишля Роберт Хома поки що не отримав жодного офіційного повідомлення про те, що йому скасовано заборону на в’їзд до України. Про це він заявив у понеділок, 6 лютого, під час прес-конференції у Перемишлі, передає «Укрінформ».

«До цього часу я офіційно не отримав жодної письмової інформації про відміну мені заборони на в’їзд в Україну. Час, який минає, на жаль, переконує мене в тому, що це може відбутися в невизначеному майбутньому або ніколи»,- заявив Хома.

Водночас він підкреслив, що враховуючи велике значення цього рішення для українсько-польських відносин, це «повинно відбутися якомога швидше». Він також зазначив, що незважаючи на те, що справу не вважає завершеною, Хома не здійснюватиме подальших кроків щодо з’ясування ситуації. «Я хотів би, щоб справа заборони мені на в’їзд в Україну не була причиною непорозумінь між нашими народами, а стала кроком до кращого розуміння намірів й очікувань, а також формування нормальних відносин між Польщею та Україною»,- наголосив Хома.

Мер Перемишля подякував органам польської влади – урядові, парламенту, місцевим органам влади Польщі за підтримку у ситуації, що склалася навколо нього. Він також підкреслив, що для нього не до кінця зрозумілими є заяви української сторони, зокрема посла України в Польщі Андрія Дещиці і речниці СБУ Олени Гітлянської. За його словами, «технічна помилка» щодо заборони на в’їзд, що про неї говорив Дещиця, «на рівні добросусідських відносин і співпраці не повинна траплятися». Також Роберт Хома не зрозумів пояснення Гітлянської про те, що він «офіційно засудив антиукраїнські марші в Перемишлі».

«Так, я сказав, що атака на релігійну процесію, яка мала місце в червні 2016 року, і вигук під час маршу перемишльських та львівських орлят, що мав ознаки підбурювання до ненависті на національному грунті, були неприпустимими», - нагадав Хома але наголосив, що марш жертв Волинської різанини і марш орлят «не були спрямовані проти українців».

«Тому, я не вважаю, що моя участь в них і мій патронат вимагає якихось пояснень і виправдовувань, також і в майбутньому», - заявив мер Перемишля.

Роберт Хома також сказав, що ніколи не погодиться на прославляння в Перемишлі ОУН і УПА та пропагування їхньої ідеології. «Якщо ця моя позиція сприймається як антиукраїнська діяльність, то це означає абсолютне нерозуміння моїх намірів», - констатував мер.

Нагадаємо, 17 січня мер Перемишля не зміг в’їхати в Україну. На кордоні його було поінформовано про те, шо він є небажаною персоною в Україні. З цього приводу МЗС Польщі надіслало ноту протесту Україні. Згодом, 26 січня посол України в Польщі Дещиця повідомив, що заборону скасовано.

Нагадаємо, сьогодні повідомлялося, що лідер правлячої партії Польщі Ярослав Качинський заявив, що «Україна з Бандерою до Європи не увійде».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук