Мерії більшості малих міст України не мають доступу до Інтернету, – експерт
Директор Центру європейського менеджменту Анатолій Чемерис заявляє, що більшість міськрад малих міст України не мають доступу до Інтернету.
Про це він повідомив під час ІІ Українсько-польського економічного форуму «Самоврядування. Економіка. Приязний кордон» у Львові. під час ІІ Українсько-польського економічного форуму «Самоврядування. Економіка. Приязний кордон» у Львові.
За словами Анатолія Чемериса, в Україні зареєстровано 458 міст та 886 селищ міського типу, де проживає 68,5% населення України. З 458 міст 357 –малі міста, 56 – середні, 45 – великі.
У Львівській області, з його слів, знаходиться 11% малих міст усієї країни, – 40, серед них Угнів (населення – 1 200 осіб), також тут два середніх (Стрий, Червоноград) та два великих міста Львів, Дрогобич).
«В більшості міськради наших малих міст навіть немає доступу до Інтернету. Якщо ви почнете дзвонити, спробуєте скинути документи факсом,то він зазвичай або не працює, або немає паперу. Чи можуть вони без доступу до інформації залучати інвесторів?», – сказав експерт.
Проблемним місцем малих міст, за його словами, є неспроможність концентрувати велику кількість ресурсів для розвитку.
«Однак якщо у великих міст не завжди добре працюють механізми залучення інвестицій, то що вже казати про малі міста… Довіра – це основа формування і розвитку територій, але малі міста слабо користуються такою своєю перевагою, як тісні міжособистісні зв’язки між людьми. А це можна вдало використовувати для розвитку міст», – наголосив Чемерис.
Також Анатолій Чемерис зауважив, що в основі розвитку міст повинні лежати стратегії, за якими навчились жити наші сусід, поляки.
«Звичайно, в Україні теж є такі приклади, але це нераз винятки. Найчастіше стратегії приймають, і вони лежать у шухлядах. У Польщі за стратегіями живуть. Це основа роботи їхнього місцевого самоврядування», – додав Анатолій Чемерис.
Він підкреслив: «Часто запрошуючи інвестора ми не вивчаємо його потреб. Чи є у наших містах так звані інвестиційні візитки міста? Що ми говоримо про місто на наших веб-сайтах? Що дає інформація, яка розміщена на сайтах міст? Навіть в маленькому місті, селі, має бути хоч одне відділення банку. Чи є така інформація на сайтах цих намащених пунктів? А звідки про це має дізнатися інвестор?».
Ще одною проблемою місцевого самоврядування в Україні Анатолій Чемерис назвав невміння писати якісні проекти на отримання грантів.
«Необхідна системна підготовка громадських організацій та працівників місцевого самоврядування до написання якісних проектів. Іншого виходу немає», - сказав експерт.
Як інформував ZAXID.NET, у Львові 3 березня стартував ІІ Українсько-польський економічний форум «Самоврядування. Економіка. Приязний кордон», у межах якого підприємці, представники влади та громадські організації обговорять проблему підготовку українського кордону до Євро-2012, а також поділяться досвідом щодо ефективного місцевого самоврядування.