Мешканці Андріївки розповіли, чому не хочуть ставати мармузовичанами

Головні новини Львова 25.05Вікторія Іваскевич, 25 травня 2016, 19:30 1439 3
дивіться також

У селі Андріївка Буського району на Львівщині місцеві мешканці не готові стати мармузовичанами. Люди певні, що можуть залишити стару назву, позбавивши її радянського забарвлення. І замість комуніста Андрєєва взяти за патрона апостола Андрія Первозванного.

Згідно з прийнятим нардепами проектом постанови, село буде Мармузовичами. Це нібито історична назва, яку потім змінили на Ферлеївку – на честь німецького пана. У 1940-х буржуазні порядки замінили пролетарськими і перейменували поселення на честь директора місцевої машино-тракторної станції Івана Андрєєва. Декомунізувати село мешканці згідні, але хочуть назвати його на честь апостола – Андрія Первозванного.

«Андрєєвка повинна бути перейменована на Андріївку, тому що від прізвища Андрєєв повинна бути Андрєєвка, а село називається Андріївка і Андрєєв не має до цього ніякого відношення», – вважає місцевий мешканець Петро Дроздовський.

Краще б за гроші платників податків зробили дорогу, зазначила ще одна мешканка села, пані Марія.

«Таке покоління, як я, і навіть старше, не пам'ятає того і не знає, люди не хочуть, тому що це є, по-перше, кошти. Все за кошти державного бюджету треба змінювати, наприклад, статут сільської ради, і печатки, і все решту», – пояснила жінка.

А от повертати середньовічну назву селу Мармузовичі вважають недоречно. Адже ніхто не пам'ятає, чому поселення так назвали і що, взагалі, означає ця назва. Згадок про це не знайшли в жодному архіві.

«Згадки перші з'явилися в XVII столітті і де підґрунтя самої назви, погодження її, ніхто чітко сказати не може», – розповів директор Андріївської школи Павло Теодоровський.

Тому за Андріївку в селі налаштовані боротись.

«Ми надали телефонограму до пана Андрія Парубія, щоби призупинити цей закон. Розглянути наше питання окремим пакетом, все-таки щоби дослухались до думки громади», – повідомив депутат Андріївської сільської ради Мирослава Когут. 

31 травня андріївське питання розглянуть і на сесії обласної ради.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук