Микола Жук: 1 січня у Львові запрацює нова транспортна схема

Марта Кривецька, 1 грудня 201181570
Микола Жук: 1 січня у Львові запрацює нова транспортна схема
фото ZAXID.NET
Микола Жук

Про проблеми громадського транспорту, нову транспортну схему, радіальні маршрути, електроні квитки, про нечемних водіїв і погані дороги і нові автобуси говорив під час чат-конференції начальник управління транспорту та зв'язку Львівської міської ради Микола Жук.

Нова транспортна схема

- На початку осені всі газетні шпальти були переповнені інформацією про нову транспортну мережу, зараз про неї нічого не чути. Коли цей проект буде втілено в життя?

- Із 1 січня плануємо поїхати по новій транспортній мережі.

- Із запровадженням нової транспортної мережі багато водіїв можуть залишитися без роботи, як ви на це дивитись?

- Кількість транспорту у Львові суттєво не зміниться. Йдеться про пасажирський транспорт. Відпадуть водії, які неякісно виконують свої обов’язки. Конкуренція серед водіїв – це ж добре.

- У Львові у ранішні та вечірні години людям надзвичайно проблематично добиратися громадським транспортом навіть при такій кількості транспорту на маршрутах. Згідно з новою транспортною мережею кількість автобусів зменшиться майже удвічі... Хто буде відповідати, якщо різко погіршиться транспортне сполучення між окремими районами міста?

- Кількість автобусів не зменшується так суттєво. І це будуть автобуси більшої місткості. Проблему в час пік можна вирішити, тільки розвантаживши основні напрями руху.

- Мешканці м.Винники, які проживають в районі вул. Ломоносова і Забава, користуються маршрутними таксі №36а і 75. Інакше їм до вул. Личаківської не доїхати. Як буде вирішене це питання в новій транспортній схемі?

- Окрім радіального, у Винники курсуватиме ще два маршрути. Один – по вул. Франка, другий – в район госпіталю інвалідів Великої вітчизняної війни.

- За новою транспортною схемою дуже мало транспорту ходитиме з кінця вул.Стрийської. Практично неможливо буде дістатись кудись без пересадок. Нині, наприклад, з цього району неможливо дістатись на Сихів (хоч він поряд, маршрутка 7а ходить вкрай рідко і переповнена), в район вулиць Зеленої, Личаківської, Чорновола, кінець Городоцької. Аналога маршруту 71, яким можна нині дістатись на вул.Шевченка - не буде. - Виходить так, що пасажирам доведеться платити більше - за пересадки? І чекати довше?

- Вже нині дуже важко діставатись у той район навіть ввечері - і автобуси, і маршрутки є переповнені відвідувачами "Ашану". Маю сумнів, що кількість транспортних засобів на автобусних маршрутах буде збільшена.

- З вул. Стрийської, крім радіальних маршрутів планується продовжити тролейбусні лінії до «Ашану», і разом з тим планується маршрут від Університету до «Ашану» через вул. Наукову. Окрім того, планується коректування маршруту у бік вул. Шевченка і маршрут на Сихів.

- Кому заважає автобусний маршрут №25 (Санта-Барбара (Сихів) - ст. Скнилів)? Так виглядає, що його не буде у майбутній транспортній схемі.

- Схема розроблялася як єдиний комплекс і були враховані найбільші пасажиропотоки. Тому маршрути сформовані в місця найбільших кореспонденцій.

- Чи буде нова транспортна реформа стосуватись приміських маршрутів, які відправляються з приміського вокзалу.

- Зараз реалізовується проект автостанції на вул. Збиральна біля ТЦ«Метро». З відкриттям автостанції приміські автобуси відправлятимуться з вул. Збиральної.

- Коли приміські маршрути перестануть курсувати через усе місто? Чи будуть у новій транспортній схемі курсувати вантажні машини перероблені під автобуси так звані "бидловози"? Коли вступає в дію положення про заборону використання такого транспорту на маршрутах?

- В оголошеному конкурсі обов’язковою умовою є використання транспортних засобів, місткістю не менше 35 осіб. Перероблені транспортні засоби не мають такої місткості і не будуть присутні в новій мережі.

Стосовно приміських маршрутів – опрацьовуємо це питання з ОДА (хоча і тяжко).

- Чи готові ви нести повну і яку відповідальність за розроблену транспортну мережу Львова та розроблені умови проведення конкурсу на визначення перевізника?

- Транспортну мережу розробляли експерти компанії «Луїс Бергер» (Франція). Умови проведення конкурсу визначені постановою Кабінету міністрів України. Готовий нести відповідальність за організацію роботи транспорту за новою маршрутною мережею.

- За новою транспортною схемою зменшується кількість маршрутів, відповідно, будуть випадки, коли потрібно робити дві-три пересадки (чого можна уникнути за старої схеми). Як в такому випадку здійснюватиметься оплата за проїзд? Чи не перетворяться сьогоднішні 2 грн на 4 грн або, навіть, 6 грн за нової схеми?

- Заплановані хордові маршрути в більшості випадків забезпечують доїзд у різні кінці Львова. А пересадка – тільки за умови проїзду через центральну частину. Питання оплати буде вирішене з введенням електронного квитка.

- У новій схемі маршрутів немає жодного до аеропорту?

- Чому ж? Автобусний маршрут №10 (вул. Ряшівська).

- У пікові години логічно було б, щоб кількість автобусів на маршрутах була більшою, а інтервал руху - менший і не виникало б такої тисняви. Чи враховує це нова схема?

- На новий маршрутах така схема врахована. Ці умови закладені в паспорт маршруту.

- Цікавить питання щодо приміських маршрутів, а конкретніше теперішнього 44-го, за новою схемою 22-го. Він вкорочений до Брюхович, хоч зараз фактично є єдиним біль-менш регулярним маршрутом в такі приміські села: Бірки, Ясниська, Рокитно, де багато дачників. Тож за нової схеми ці села будуть без маршрутки чи це якось вже вирішено? Наприклад, організувавши пересадочний вузол в районі вокзалу у Брюховичах.

- 44 маршрут є приміським, і юрисдикція міста на нього не поширюється. 22 маршрут є додатковим до Брюхович і він не скасовує 44 маршруту.

 

Радіальні маршрути

- У новій маршрутній мережі немає жодного автобусного маршруту до 6-тисячного селища Рудно Залізничного району Львова. Відстань до кінцевої зупинки радіального маршруту (з кільця Городоцької) до нас - 3 км. Приміський маршрут 84а давно обслуговує село Зимну Воду. Щоб дістатись до Львова, зранку люди повинні йти 5 км. Запитання: як і коли буде налагоджено транспортне забезпечення Рудно?

- 84а – приміський маршрут. Пропонуємо під’їзний маршрут до радіального (до кільця на вул. Городоцькій) з системою трансферного квитка.

- Чому в нову транспортну схему заклали радіальні автобусні маршрути, а не діаметральні? Адже, якщо заберуть з центру усі хордові маршрути, то великогабаритні автобуси зможуть безперешкодно проїжджати центр. Це дозволить уникнути пересадок, які для людей похилого віку чи батьків з дітьми в погану погоду можуть стати проблемою.

- Радіальні маршрути забезпечують доступ до центру міста. Доїзд між різними районами міста здійснюється в обхід центральної частини. Зараз – ситуація навпаки: більшість маршрутів проходять через центральну частину міста, унеможливлюючи швидке забезпечення доїзду і ефективну роботу діаметральних маршрутів.

- Чи планується радіальний маршрут Княгині Ольги - Центр?

- Можливо, при детальному вивченні пасажиропотоку, хоча в цей час на Кн. Ольги курсує три трамвайні маршрути.

 

 

Електротранспорт

- Велику роль у новій системі відіграє електротранспорт. Але зараз він у поганому стані і на багатьох маршрутах їздить з великим інтервалом. Чи з’являться до 1 січня нові тролейбуси і коли взагалі з’являться нові трамваї?

- Питання оновлення тролейбусного парку – співпраця з ЛАЗом. Стосовно трамваїв – радше відбудеться реконструкція чинних, ніж купівля нових (ціна нового трамваю – більше 20 млн грн).

- Навіщо трамвайні колії посипають піском (чи вапном)? При проїзді трамвая/автомобіля по такій колії піднімається курява, в якій неможливо дихати.

- Не готовий відповісти, розгляну це питання з «Львівелектротрансом», який є утримувачем колії.

- Коли очікувати модернізації електротранспорту, бо в теперішніх розвалюхах-холодильниках їздити просто страшно?

- За браку коштів прописуємо програми модернізації кожного конкретного трамваю. Наразі у процесі капітального ремонту є три транспортні засоби. За даних умов не маємо змоги капітально ремонтувати більше двох трамваїв на місяць.Стосовно опалювання, це проблема, яку постараємось вирішити.

- Модернізуйте хоча б трішки трамваї. Ну це 50-ті роки минулого століття, коли зверху на трамваї пише "5", знизу "4", а їде він по шостому. Загалом, чи можна сподіватись що на зупинках з'явиться хоча б опис маршруту того чи іншого транспорту. Чи можуть трамваї їздити швидше? Якщо можуть, то чому не їздять? А якщо не можуть, то навіщо Львову у 21 столітті транспорт, який їздить зі швидкістю кінного трамвая?

- З участю ЄБРР розробляється програма оновлення парку трамваїв в депо №1 по вул. Городоцькій. Стосовно розкладів руху відповідь я давав раніше. Щодо швидкості руху – дякую за запитання. Розгляну це спільно з Львівелектротрансом.

- Чи вже вирішена доля трамвайної колії через Сихівський міст? Це ще залишається перспективним проектом розвитку громадського транспорту Львова?

- Так, залишається, вже з весни планується реалізація цього проекту. Трамвайна колія проляже по проспекту Червоної Калини до ТЦ Зубра».

- Куди буде їхати трамвай №7 після завершення будівництва транспортної розв'язки біля церкви св.Анни? Якщо я правильно зрозумів то трамвай №7 буде курсувати на головний залізнодорожний вокзал, оскільки зараз невстановлено лівого повороту біля театру ПРИКВО.

- Трамвай №7 після завершення будівництва транспортної розв’язки їздитиме за своїм маршрутом. Лівий поворот буде реалізований під час реконструкції.

- Як Ви збираєтесь забезпечити безперебійність руху транспорту у ті райони, де залишається лише трамвай, а маршрутки ви усуваєте?

- Дублювання маршрутів створює проблеми з ефективністю курсування трамваю. За новою схемою трамваї та тролейбуси працюватимуть ефективніше.

 

Квитки та тарифи

- Читаючи різні статті про нову транспортну систему часто натикаюся на словосполучення "електронний квиток". Що це? Як працюватиме на практиці? Пластикова картка чи якогось іншого вигляду?

- Це пластикова картка, яка матиме різні програми, тобто разова поїздка, денний проїзд, місячний абонемент і так далі. Поповнення – як у мобільного телефону.

- Зараз водії маршруток змушені збирати плату за проїзд, сперечатись з пасажирами, підрізати своїх колег при цьому ще й керувати автобусом. Коли у місті нарешті запрацює електронний квиток, і пасажири будуть убезпеченні від неврівноважених водіїв?

- Впровадження електронного квитка залежить від депутатського корпусу. Коли вони приймуть ухвалу про створення ТЗоВ «Леокард» почнеться впровадження системи електронного квитка.

- Чи правда, що впровадження електронного проїзного квитка призведе до подорожчання проїзду в транспорті на 0,75-1,50грн.

- Наразі питання тарифів не розглядається, подорожчання не планується, електронний квиток діятиме в межах тарифного плану на час введення.

- Чому нема місячних-квартальних-річних проїзних квитків на автобусах великої місткості № 1, 3, 5, 5-а, 11 тощо? Для мешканців це було б вигідно. Проїзні квитки АТП може впровадити ще цього року, їх треба зробити не електронними, а такими як в трамваях і тролейбусах.

- Цікава ідея. Потрібно опрацювати її у плані рівня захисту карток (проїзних квитків). Подумаємо над її реалізацією.

- Як очолюване Вами управління збирається боротися з тим, що водії маршруток не видають проїзних квитків? Адже від цього страждають як самі пасажири, так і казна міста.

- Це питання можна вирішити лише введенням електронного квитка і відповідної служби контролю.

- У Дніпропетровську плату за проїзд підняли до 3 гривень, до 1,5 грн в електротранспорті, чи не очікує таке ж підвищення на Львів?

- Зважаючи на критичний фінансовий стан електротранспорту, розглядається питання підняття тарифу до 1,5 грн, на автобусних маршрутах таке питання наразі не розглядається.

 

Нічні маршрути

- Чи можете зробити нічні маршрути, які б курсували від півночі до шостої ранку? Щоб ці маршрути були вигідні, можна встановити тариф 4 чи 5 гривень. Такі нічні маршрути є в Севастополі, Вінниці й інших містах України.

- Наш експеримент з нічними маршрутами не виправдав себе. Після опівночі кількість пасажирів нижча мінімальної, але ситуацію ми будемо вивчати і думати над її реалізацією.

Чи планується зробити нічні маршрути не тільки в п’ятницю та суботу, але й в інші дні? Зробити графік загальнодоступним, маршрутами покрити весь Львів. Адже у європейських містах транспорт курсує цілодобово 7 днів на тиждень.

- За наших тарифів і умов роботи, не можемо дозволити собі цілодобове курсування транспортних засобів. Стараємось зробити все можливе.

- Чи працюють ще нічні рейси і чи будуть працювати в майбутньому? Дуже хороша річ, але ніхто про них не знає. Це ж можна в кожній маршрутці повісити рекламу, люди дізнаються і появляться пасажири на нічних рейсах.

- Із впровадженням нової маршрутної мережі повернемось до цієї теми.

 

Нові автобуси

- Була інформація, що місто планує закупляти автобуси "MAN" "Mercedes" 1998-2001 року, які вже були у використанні. Можете розповісти детальніше?

- Насправді розглядаємо кілька варіантів. Але це не виключає співпраці з автобусним заводом. Зараз не можемо сказати точно, орієнтовно від 50 до 100 автобусів.

- Чи буде заміна на маршруті №23 автобусів з наявних «душогубок» на автобуси середнього класу типу «Богдан» чи «Еталон»?

- Із 1 січня у Львові всі пасажирські автобуси будуть не нижче класу «Еталон» та «Богдан».

- Ще 2008 року місту обіцяли нові автобуси та тролейбуси до проведення чемпіонату Євро-2012. Чи буде виконана обіцянка?

- Запитання скоріше до ТзОВ «ЛАЗи». Місто готове брати автобуси і тролейбуси, відповідно до зазначеної в угоді технічної специфікації.

 

Зупинки та дороги

- Коли встановлять вказівники на кожній зупинці з позначенням, який автобус їде тут і часу, коли він буде на цій конкретній зупинці.

- На зупинках в трансферних зонах (центральна частина міста) і на зупинках, де перетинаються різні маршрути, плануємо до червня 2012 року встановити електронні табло з номерами цих маршрутів і часом очікування. На інших зупинках – перелік маршрутів і розклад руху.

Чи можна б було отримати перелік маршрутів з повним списком зупинок для надання їх компанії Ядекс? Вони вводять на своїх картах можливість показу маршрутів в містах, це дуже зручно для туристів було б. Я би зайнявся цим на громадських засадах.

- Прохання підійти в управління транспорту і зв’язку на вул. Сахарова, 2 до мене особисто.

- З якого числа планують запровадити GPS-контроль за громадським транспортом? Поясніть, де будуть зупинятись автобуси: тільки на визначених зупинках, чи на вимогу пасажирів у дозволених для цього місця - адже режим, в якому будуть працювати автобуси, - «маршрутне таксі»?

- Хоч режим роботи «маршрутне таксі», будемо наполягати на визначених зупинках. GPS-контроль всіх маршрутів можливий орієнтовно з квітня 2012 року.

- Чи знаєте Ви, що на Сихові навпроти ТЦ "Зубра-центр" на зупинці маршрутів № 25, 28, 23, 63,41, 12,94, 87 по-бандитськи «вліпили» черговий МАФ (за сприяння чинуш з Сихівської РДА і місцевих депутатів від ВО "Свобода")?

- Знаю, працюємо над його перенесенням в інше місце.

- Чи буде колись збудована трирівнева розв'язка на перетині вулиць Наукова-Стрийська?

- Щодо ремонту – слід звернутися у Франківську РДА – це в їхній компетенції.

- Коли плануєте добудувати шляхопровід через вул. Наукову на перетині з вул. Княгині Ольги?

- Це запитання  до управління капітального будівництва.

- Як буде організовано рух на перетині Вулиць Ряшівська-Наукової-Кульпарківської?

Може, слід більше впроваджувати рух по колу (як, наприклад, на перехресті Вулиць В. Великого і К. Ольги)?

- Заплановано круговий рух, окрім того, частково круговий рух буде зреалізований на існуючому перетині вже в цьому місяці.

- Чому на вулиці Городоцькій встановили старі бордюрні камені, а не замінили на нові? Якщо ці бордюри з цінного каменю, то чому їх так по варварському понищили, а тепер будівельники відколені місця бордюрних каменів заліпили бетоном?

- Зверніться в ЛКП «Львівавтодор» – він є замовником.

- Куди дівається бруківка з львівських вулиць - Личаківської, Городоцької, Чупринки, Коновальця і т д. Куди її возять і чи повернуть назад на львівські вулиці?

- Запитання до управління капітального будівництва Львівської міської ради.

- Як буде розвантажено центральну частину міста?

- На жаль, на інфраструктурні проекти (об’їзні дороги) бракує коштів, тому центральну частину розвантажуємо зменшенням маршрутів, які через неї курсують. Маю надію, що скоро будемо братись і за інші проекти – виділення смуги руху для маршрутних транспортних засобів, для автобусів і тролейбусі, паркінги.

- Чи не варто скасувати нерегульований пішохідний перехід біля ринку «Шувар» на перетині вулиць пр-т Червоної Калини-Чукаріна і з"їзду з моста «Кірпи» на Сихові? Це ж аварійно небезпечне місце, а за сотню метрів є світлофорний перехід. Скільки ще чекати запровадження прямого маршруту з «Шувару» до центральної частини міста?

- Це питання в процесі реалізації в найближчий час цей перехід буде скасований.

У процесі реалізації тролейбусна лінія №2 з «Шувару». Зараз поїде до вул. Академіка Підстригача, а весни поїде до «Шувару».

- Чи вічно будуть їздити ці автобуси по численних «розбомблених» ділянках вулиці Навроцького? Як функціонуватиме по цій вулиці новий маршрут № 27 (Наукова-Новий Львів-Навроцького-Медової печери)?

- Щодо стану вулиці Навроцького – це питання до управління капітального будівництва Львівської міської ради. На Навроцького запланований маршрут.

До вирішення питання вул. Навроцького вказаний маршрут курсуватиме по вул. Луганській.

 

Водії та перевізники

-Чи потрібні на АТП №1 водії?

- Так, потрібні. Звертайтесь за телефоном: 067 310 00 82 (Телефон директора АТП).

- Чи вважається порушенням те, що водій вживає ненормативні слова за кермом автобусу? Як з цим боротись?

- Така поведінка вважається порушенням, але його важко довести. Тільки відеоматеріали, надіслані на нашу електронну пошту, можуть бути доказом та підставою для покарання.

- Оголошено конкурс на визначення перевізника. Скільки часу він триватиме, коли будуть оголошені результати?

- Вся інформація – на сайті Львівської міськради. Результати будуть оголошені 28 грудня.

- Прокоментуйте конфлікт між «Свободою» та Садовим стосовно скасування рішення виконкому щодо положення про конкурс на перевізників: у чому різниця між оприлюдненими і прийнятими умовами? Чому з умов зник пункт про обов’язкове оновлення парку щороку на 20%? Чому скасували норму про те, що перевізник не зможе приймати участь з орендованим транспортом? Чи будуть затверджені нові умови для проведення конкурсу перевізників?

- Оскільки депутати скасували рішення виконавчого комітету «Про порядок проведення конкурсу…», умови конкурсу оголошені згідно постанову Кабміну. Подякуйте депутатам за скасування оновлення парку, орендний транспорт і технічний аудит.

 

Інформування громадськості

- Чи читаєте ви львівську гілку форуму SkyScraperCity (теми: Громадський транспорт Львова та Транспортна інфраструктура Львова)? Чи будете брати участь в обговоренні цих тем?

- Управління транспорту постійно присутнє у цій гілці форуму.

- Коли ви створите сторінку в Інтернеті де будете інформувати громаду про діяльність управління?

- Вся інформація розміщується на сайті Львівської міської ради.

- Коли громадськість буде доступно проінформована, які маршрути куди їздитимуть? Де буде ця інформація в повному обсязі?

- Інформація буде розміщена на сайтах, а також роздаватиметься в маршрутних транспортних засобах, починаючи з 15 грудня.

 

 

Питання щодо маршрутів

- Чому мешканці будинків на вул. Тракт Глинянській (будинки 147, 147а, 149, 153, 161, 163, 165 тощо) позбавлені міського маршруту і він не передбачений новою схемою, а передбачено тільки один маршрут з с.Лисиничі до вул.Мечнікова? Вимагаємо, щоб Ви почали захищати інтереси мешканців Тракту Глинянського, а не села Лисиничі. Ми не маємо змоги комфортно і безпечно користуватись автобусами, які постійно їдуть вже переповнені і дуже часто навіть не зупиняються на нашій зупинці?

- Окрім маршруту з Лисиничів, передбачено два маршрути з вул. Тракт Глинянський. У процесі введення транспортної мережі з 1 січня вони можуть бути відкоректовані в інтересах мешканців.

- Як можна буде потрапити у центр міста з кінця проспекту Чорновола (Бомба), якщо вже зараз вранці просто неможливо «залізти» в маршрутку чи тролейбус? Адже з транспорту Ви залишаєте лише тролейбус №13, який сюди доходить переповненим (оскільки в ньому вже їдуть мешканці Грінченка-Балатон)?

- З цього району курсуватимуть автобуси по вул. Варшавській, Панча, Підголоско, а не тільки тролейбус. Окрім того, кількість транспортних засобів буде збільшено.

- Чи думали ви над спеціальними маршрутами для студентів?

- На жаль, над спеціальними маршрутами для студентів не думали.

- Скільки автобусів курсує на новому маршруті №5а? Наскільки він популярний? Чи користуються ним люди?

- На сьогодні курсує п’ять автобусів, оскільки є інші маршрути напряму вул. Личаківської. Цей маршрут досить популярний, особливо в пікові години.

- Чому автобус до Винник має таку саму цифру, як на Сихів (5а і 5 відповідно)?

- Маршрут 5а відкритий, згідно з новою маршрутною мережею. З 1 січня автобус на Сихів (маршрут 5) матиме номер 4а.

- Чому тільки три номери маршруток буде їхати з вул.Суботівської (Левандівка)? І чому на Білогорщу не заплановано два номери маршруту?

- На Білогорщу курсуватиме один маршрут з достатньою кількістю транспортних засобів. Стосовно Левандівки – там курсуватимуть автобуси більшої місткості.

- У Рясне маршрутки перестають їздити ще в 22:00. Хоча на Сихів можна сісти і о півночі. Рясне - це вже не Львів?

- Після реформи транспортної системи, буде вирішено цю проблему, і о якій годині буде відправлятись останній автобус в Рясне? Графіки руху маршрутів за новою схемою будуть оголошені на сайті міської ради. Ефективний контроль за графіками руху буде з часу введення GPS-контролю.

- Чи можна було би якось посприяти з рейсом Торки-Львів, бо доводиться ходити з сусідніх сіл пішки.

- Хоч це і не в моїй юрисдикції, я буду робити все можливе, щоб поїхати до свого рідного села.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук