Мінекології найближчим часом назве суму збитків від анексії Криму і окупації частини Донбасу

Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак доручив профільним службам до 25 липня оцінити розмір майнових втрат внаслідок незаконної анексії Автономної Республіки Крим, Севастополя та тимчасової окупації частини Донецької і Луганської областей.

Згідно з дорученням, Державна екологічна інспекція України, Державна служба геології та надр, Державне агентство водних ресурсів до 25 липня мають здійснити розрахунок майнових втрат з урахуванням даних щодо всіх об’єктів державної власності, що належать до сфери управління відповідних органів центральної виконавчої влади, які розташовані  на територіях Кримського півострова та окупованих частинах Донецької і Луганської областей.

«У результаті військових ді й на Сході України та незаконної анексії Криму  виникла низка екологічних загроз, пов’язаних із забрудненням довкілля та знищенням заповідників. Виявлено достатньо багато проблемних зон у природно-заповідному фонді Донецької, Луганської областей та на Харківщині, яка межує  із зоною АТО. Оцінити реальні втрати можливо лише після  проведення інвентаризації пошкоджень, спричинених військовими діями. Тільки тоді можна говорити про конкретні заходи зі збереження та відновлення існуючих територій та шукати механізми і  джерела фінансування на вирішення екологічних проблем на цих територіях. Узагальнені дані щодо майнових втрат та подальші кроки щодо захисту державних інтересів будуть обов’язково оприлюднені », – зазначив Семерак, якого цитує прес-служба міністерства.

Водночас він зауважив, що  наразі не має можливості провести достовірний Державний облік природних ресурсів на території Автономної Республіки Крим і  Мінприроди змушене використовувати дані, зафіксовані станом  на 1 січня 2014 року.

«Ми використовуємо всі можливі канали отримання інформації та на їх підставі проводимо загальний аналіз щодо  стану тваринного, рослинного світу та  природно заповідного фонду півострова. Окреме занепокоєння викликає будівництво  таких масштабних об’єктів, як міст через  Керченську протоку. Україна не має зараз можливості дати стратегічну екологічну оцінку наслідків такого будівництва для довкілля.  Оскільки не працює єдина  з материковою частиною система моніторингу показників  стану навколишнього природного  середовища», – розповів міністр.

За його словами, Мінприроди  намагається задіяти усі доступні механізми впливу на Російську Федерацію  для отримання даних реальної екологічної ситуації в Криму.

«Зокрема, з метою забезпечення  процесу відшкодування збитків,  розпочата співпраця із МЗС та Мін’юстом. Розглядаємо можливість  відстоювання своїх прав у міжнародних інстанціях», – зазначив Семерак.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук