Міністр МНС відстоюватиме протипаводкову програму, попри економічні негаразди
Сьогодні, 21 жовтня, міністр МНС України Володимир Шандра оглянув будівництво акумулюючих протипаводкових польдерів на заплаві Дністра у Городоцькому районі Львівської області. "Мене зараз найбільше цікавить будівництво запобіжних споруд. Західні області мають нагоду якомога швидше використати кошти виділені влітку на будівництво дамб, відновлення доріг і мостів. Зараз економічна ситуація погіршується, однак я наполягатиму і відстоюватиму, що в наступному році має працювати в повному обсязі державна програма запобігання паводкам на Прикарпатті. Адже величезні гроші, які держава витрачає у випадку лиха на відшкодування людям, не покривають усіх збитків, яким можна запобігти, організувавши захисну систему", - прокоментував В.Шандра.
Начальник Львівського Облводгоспу Василь Козак запевнив міністра, що будівництво системи польдерів завершиться у визначені терміни. У цей час тривають роботи з будівництва трьохкілометрової дамби, що захищатиме с. Мости від затоплення. Як поінформував Василь Козак, викладуть дамбу до середини грудня, а укріплять на початку наступної весни, цього вимагає технологія. Добудова дамби дасть змогу утворити польдер, що затримуватиме до 57 млн куб. м води. У наступному році також планується збудувати польдер поблизу с. Чайковичі на 55 млн куб. м води. Загалом польдер в Мостах, Чайковичах та уже існуючий у Тершакові зможуть акумулювати під час паводків до 162 млн куб. м води, і вберігати від затоплення не лише довколишні села, але й села у Жидачівському і Миколаївському районах, що знаходяться нижче за течією ріки. Вони можуть служити від 50 до 100 років. Загалом на реалізацію проекту необхідно 69 млн грн, на будівництво дамби у Мостах витратять 3 млн грн.
Крім цього, міністр огляне сьогодні відновлення дороги у Стрийському районі Львівської області, будівництво дамби на р. Прут у м. Снятин та мостів у Верховинському районі Івано-Франківської області. У Чернівецькій області, крім доріг і мостів, міністр має намір оглянути будівництво 21 житлового будинку для постраждалих від повені у с. Чорногузи.
Під час липневого паводку на Львівщині було підтоплено 7 479 житлових будинків, 7 892 присадибні ділянки, 4 129 криниць, 628,5 га сільгоспугідь. Було зруйновано 6 мостів, ще 45 пошкоджено, 9,3 км доріг зруйновано, 35 км - ушкоджено порушено роботу 8 водозаборів. Були підтоплені 3 скотомогильники та 9 кладовищ.
У всій зоні паводку було підтоплено 1 014 населених пунктів, 45 362 житлових будинки; 64 828 га сільгоспугідь. Було зруйновано 591 автомобільний та 652 пішохідних мостів (містків), 781,3 км автошляхів та 159, 385 км берегоукріплень. Евакуйовано 29 555 людей, врятовано - 5 334 людини.