Міністр юстиції Естонії закликав РФ виплатити компенсацію за радянську окупацію

Раніше збитки від радянської окупації Естонії оцінили у 1,2 млрд євро

СвітВолодимир Пиріг, 3 лютого 20192210

Міністр юстиції Естонії Урмас Рейнсалу зажадав від Росії компенсації за радянську окупацію. Про це міністр заявив у статті в газеті Eesti Paevaleht, пише «Інтерфакс-Україна».

«Ті, хто сьогодні вимовляють святкові промови про важливість Тартуського миру, не повинні забувати, що правова наступність не може бути вибірковою. Радянський Союз окупував Естонію, порушивши саме Тартуський мир», – заявив міністр.

За його словами, «Росія як правонаступниця Радянського Союзу повинна це визнати, і, виходячи з міжнародного права, зобов'язана відшкодувати завдані нею збитки».

До слова, він і раніше висловлювався на цю тему. Очолюване ним міністерство оцінювало збитки від радянської окупації в 1,2 млрд євро.

Зазначимо, Тартуський мир – це угода, укладена між Радянською Росією й Естонією 2 лютого 1920 року в естонському місті Тарту, після завершення бойових дій Естонської визвольної війни, під час якої збройні сили Естонії за сприяння Північно-Західної армії, Британського військово-морського флоту, фінських, шведських і данських добровольців протистояли на північно-західній території колишньої Російської імперії збройним силам Радянської Росії (з листопада 1918 до грудня 1919 року).

У 1939 році СРСР включив Естонію разом з Латвією й Литвою до свого складу за пактом Молотова – Ріббентропа. З 1941 року ці країни захопив Третій Рейх, а з 1944 і до 1991 року вони перебували під радянською окупацією.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук