Міністри Євросоюзу погодились підготувати санкції щодо Білорусі
Австрія Німеччина та Швеція є прихильниками більш жорстких санкцій, тоді як Угорщина є найбільшим скептиком такої політики
До теми
Міністри закордонних справ всіх 27 країн Євросоюзу зробили перший крок для запровадження нових санкцій проти Білорусі через розгін протестувальників. Про це повідомляє Reuters.
Так, міністри доручили підготувати перелік осіб, яких занесуть у чорний список Євросоюзу. Поки не повідомляється, який буде об'єм цих санкцій, є лише зелене світло на те, аби ввести нові обмежувальні заходи проти білоруської влади.
Про це міністри закордонних справ країн ЄС домовились під час відеозустрічі, терміново скликаної через сплеск насильства на антиурядових протестах у Білорусі.
Як зазначає DW, Австрія Німеччина та Швеція є прихильниками найбільш жорстких санкцій проти Мінська, тоді як Угорщина є найбільшим скептиком такої політики.
Що не так з президентськими виборами в Білорусі
Уся передвиборча гонка супроводжувалась масовими акціями протесту проти режиму Лукашенка і політичних репресій. Незалежні експерти назвали ці протести найбільшими в історії Білорусі.
У відповідь поліція проводила масштабні затримання опозиціонерів, серед яких блогери, журналісти, адміністратори опозиційних спільнот в соцмережах та сотні звичайних протестувальників. Низці активістів довелося залишити країну через загрозу репресій.
В Білорусі заборонені соцопитування і тому дізнатись хоча б приблизні неофіційні дані щодо рейтингів кандидатів дуже складно. В країні обмежено можливість політичної агітації: це дозволено робити лише за три тижні до початку виборів. Але навіть за таких умов, чинна влада почала скасовувати і забороняти опозиційні мітинги, в результаті чого, повноцінну агітаційну кампанію опонентам Лукашенка провести не вдалося.
Дострокове голосування на президентських виборах 2020 року стартувало 4 серпня і тривало п'ять днів, по 8 серпня включно. Основний день виборів призначили на неділю, 9 серпня.
На думку багатьох політичних експертів, таке рішення може спростити фальсифікації на виборах, особливо якщо врахувати те, що незадовго до виборів чинна влада знизила кількість спостерігачів, аргументувавши це «складною епідеміологічною ситуацією». Окрім того, коли незалежні спостерігачі почали повідомляти про перші порушення на виборах – їх виганяли з виборчих дільниць.
З самого ранку 9 серпня, в Мінськ почали зганяти бронетехніку, віськових та посилені патрулі поліції. Місцеві правоохоронці проводили поодинокі затримання. Частину найбільших площ і станцій метро було перекрито.
Через деякий час в країні почались великі проблеми з інтернетом. Жителі повідомляли про проблеми у роботі Telegram, YouTube, Viber та популярних новинних ресурсів, зокрема «Наша ніва», «Радыё Свабода», Kyky.org, Navin.by.
Противники режиму Лукашенка у відповідь на результати екзит-полів вийшли на мітинги. Місцеві силовики почали жорстоко розганяти і затримувати протестувальників, застосовуючи світло-шумові гранати, водомети і стріляючи гумовими кулями. Протести в Білорусі тривають вже майже тиждень.