Митний союз нагадує варіант СРСР, – Washington Post
Президент Росії Володимир Путін здійснює тиск на деякі країни колишнього СРСР, зокрема Україну, Молдову, Грузію та Вірменію, щоб змусити їх стати членами Митного союзу (МС), який нагадує варіант СРСР.
«РФ використовує штрафні санкції та хабарі, щоб заблокувати можливе підписання країнами, які свідомо обрали курс на євроінтеграцію, угод про асоціацію з Європейським союзом та змусити їх приєднатися до МС», – йдеться у статті американського видання Washington Post.
Група авторів стверджує, що такі кроки свідчать про бажання російського президента здійснити свою мрію щодо відновлення утворення на зразок Радянського Союзу, пише УНН.
«Путін здобув малу перемогу, коли Вірменія, яка є повністю енергетично залежною від РФ, заявила про готовність увійти до Євразійського Союзу, де членами поки є лише диктаторські режими Білорусі, Казахстану та Росії», – зазначає ЗМІ.
Однак автори статті впевнені, що Путіну не вдалося і не вдасться схилити на свою сторону Україну, Молдову та Грузію, які «твердо стоять на позиціях євроінтеграції», однак Україна та Грузія мають пройти ще й політичний тест.
«Вони (Україна та Грузія — ред.) повинні довести незалежність та неупередженість системи правосуддя. Президентські вибори, які відбудуться наступного місяця у Грузії, повинні пройти відкрито та прозоро, а Україна має переглянути справу колишнього екс-прем’єра Тимошенко, яка відбуває покарання у тюрмі», — зазначається у статті.
Країни Митного союзу Єдиного економічного простору (Росія, Казахстан, Білорусь) підтримали намір України стати спостерігачем у цій організації. Відповідний меморандум підписали 31 травня 2013 року в Мінську на засіданні глав урядів СНД за участі прем'єр-міністра України Миколи Азарова.
Раніше прем'єр-міністр Росії Дмитро Медведєв заявив, що у разі приєднання до зони вільної торгівлі з ЄС Україна не зможе взяти на себе низку зобов'язань Митного союзу, тому що нормативні бази Євросоюзу і МС несумісні. Відтак вхід для України до Митного союзу буде закрито. Згодом у Міністерстві закордонних справ Росії назвали «утриманством» бажання України приєднатися тільки до окремих положень Митного союзу, які вигідні для неї.