Молодь зібралася забавлятися на вечорницях

Андріївські вечорниці

Головні новини за 14 грудняНовини Львова, 14 грудня 2011, 00:25 760 0
дивіться також

Кидали чобітьми і шукали у макітрі свого судженого. Так забавлялася на Андрія молодь із молодіжних громадських організацій. Вони відтворювали давні традиції, які їм переказали прабабусі.

У це язичницьке свято господині колись пророкували собі наступний рік, врожайним він буде чи ні, а дівчата - долю, чи знайдеться суджений. Та з приходом на наші землі християнства, це дійство наклалося на свято Андрія. Та традиції не зчезли.

Тож дівчата ворожать на воску, капаючи його у воду. Якщо вийде серденько - чекати кохання, якщо віск розійдеться водою - милий вештатиметься. А ще вгадують долю, куштуючи неосліп воду: натрапляють або на прісну, або ж на солену, або ж на солодку.

У макітрі запускають човники. До чийого імені він приб’ється, - той і милим буде. Однак дівчата не поспішають зізнаватись, на кого сподіваються.

Є ворожіння, на які таки не наважуються: найстрашніше - залишитися сам на сам у темряві зі свічкою перед дзеркалом.

Це єдине свято в році, коли парубкам дозволяють побешкетувати. Особливо в тій господі, де живе дівчина, яка довподоби. Тож не раз наступного дня батькові тієї чи іншої красуні доводилося знімати браму зі стріхи стодоли або ж віз із сараю.

На Київщині, розповідає ця молодь, наші предки жартували цікавіше. Спеціально на вечорниці брали у винайм хату, - платили ж борошном.

Усім пророцтвам "на Андрія" молодь, звичайно, не йме віри, однак збирається на забави щороку. Так, переконує, цікавіше живеться.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук