Мовний закон ухвалили для російської мови, - регіонал

Володимир Балита, 9 серпня 2013204522
Мовний закон ухвалили для російської мови, - регіонал
фото dumskaya.net
Антон Кіссе

У Партії регіонів визнають, що мовний закон, який набув чинності рік тому, ухвалювався в інтересах російськомовної громади.

«Зрозуміло, що закон ухвалювали для підтримки російської мови, яку ми любимо, але він дає можливості для врятування мов, які відходять в історію», – заявив голова Асоціації болгар України, член фракції Партії регіонів Антон Кіссе.

Як зазначив Кіссе процес оголошення регіональними інших мов нацменшин в Україні є повільним, тому що "позиція влади направлена тільки на ухвалення рішень щодо російської мови".

Як повідомляв ZAXID.NET, Рада ухвалила ініційований Партією регіонів законопроект "Про засади державної мовної політики" 3 липня 2012 року. 8 серпня цього ж року президент України Віктор Янукович підписав законопроект. Закон набув чинності 10 серпня.

Закон передбачає можливість офіційної двомовності в регіонах, де чисельність нацменшин перевищує 10%.

13-19 серпня статус регіональної російській мові надали обласні Дніпропетровська, Донецька, Запорізька, Луганська, Одеська, Херсонська, а також міські Ізмаїльська, Одеська і Севастопольська ради. 20 серпня статус регіонального російській мові надала Харківська міська раду, 21 серпня - Миколаївська і Херсонська. Угорська мова стала регіональною у місті Берегово (Закарпаття), молдавська (румунська) - в селі Тарасівці Чернівецької області. Румунська також стала регіональною мовою в селі Біла Церква (Biserica Alba) Рахівського району Закарпатської області.

Зауважимо, у новому варіанті закону про мови немає регіональних мов.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 22

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук