МОЗ заявило про значне зростання кількості вакцинованих дітей за останні роки

Зокрема, показники щеплення від кору зросли удвічі

З 2016 до 2019 року охоплення щепленнями серед дітей віком 1 рік зросло у рази, наприклад, від кору — удвічі, від кашлюку, дифтерії та правцю — втричі. Про це повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров'я.

Найбільше немовлят вакцинованих проти кору, паротиту та краснухи: щеплення отримали понад 90% дітей 1 року. У 2016 році цей показник був менше 45%. Крім планових щеплень, вакцинацію проводили і для тих дітей, які раніше не отримали необхідних щеплень.

Так, у межах додаткових заходів проти кору, за 2017-2018 роки в України вакцинували понад 700 тисяч дітей до 18 років. Зріс рівень вакцинації і від інших хвороб. У 2016 році щеплення від коклюшу, дифтерії і правцю мали 21% немовлят, а сьогодні відсоток виріс до 67,5%. Також значно збільшилась кількість щеплень від гепатиту В (65,2%), туберкульозу (84%) і полієміту (69,2%).

МОЗ опублікувало детальну інфографіку з показниками зростання показників щеплення.

Проте у МОЗ наголошують, що для формування колективного імунітету необхідно, щоб 95-98% всього населення були вакциновані. Раніше в Україні більше 10 років поспіль щорічно від кору щеплювалися менше 60% дітей. За ці роки кількість невакцинованих лише зростала. Як результат — спалах кору, який триває в Україні від літа 2017 року. За цей час захворіли понад 115 тисяч людей, 39 — померли від ускладнень кору.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук