МОЗ заявило про зрив медзакупівель на майже 1 млрд грн у 2020 році
Відповідальним за втрати МОЗ вважає ДП «Медичні закупівлі України»
До теми
У МОЗ заявили, що держпідприємство «Медичні закупівлі України» у 2020 році зірвало закупівлі препаратів і медвиробів на суму майже 1 млрд грн. Про це 11 лютого повідомила заступниця міністра охорони здоров'я Світлана Шаталова, пише «Інтерфакс-Україна».
«Ми вважаємо відповідальним за колосальні втрати у майже 1 млрд грн керівника ДП "МЗУ" Арсена Жумаділова. Загалом МОЗ визнало роботу "МЗУ" у 2020 році неефективною. Наприкінці 2020 року виявилося, що ДП зірвало закупівлі на 949,7 млн грн із 5,982 млрд грн. Із 483 позицій 108 було закуплено», – заявила Шаталова.
За її словами, підприємство не виконало закупівлі за важливими напрямами, де лікування хворих має бути безперервним, зокрема, з дитячої та дорослої онкології, серцево-судинних захворювань.
«Крім незакуплених позицій, ДП не змогло вчасно здійснити фінансові операції на 163,6 млн грн у напрямі антиретровірусної терапії, 100,5 млн грн у напрямі серцево-судинних захворювань, понад 60 млн грн у напрямі дорослої онкології. Також не оплачені контракти у напрямі дитячої онкології, розсіяного склерозу, ДЦП, ідіопатичної сімейної дистонії. Також були зірвані закупівлі 48 ангіографічних рентгенівських систем більше ніж на 1 млрд грн і 110 автомобілів "екстренки" на суму 191 млн грн», – сказала заступниця міністра.
Крім того, за її словами, 2 лютого «МЗУ» поінформувало МОЗ про постачання препарату «Тасигна» за бюджет 2020 року у кількості 419,524 тис. таблеток. 5 лютого МОЗ затвердило розподіл у регіони, тобто вже шість днів ДП «МЗУ» мало розвести препарат у регіони. За інформацією пацієнтських організацій, цей препарат привезли на склади ДП «МЗУ» України ще наприкінці попереднього року.
Заступниця міністра зазначила, що службова недбалість ДП «МЗУ» має стати предметом розгляду відповідних держорганів, а також привести до якнайшвидшого призначення наглядової ради цього підприємства для здійснення належного контролю.
Крім цього, Шаталова наголосила, що МОЗ знайшло вирішення ситуації – необхідні кошти для забезпечення українців ліками будуть залучені з рахунків міжнародних закупівельних організацій, які залишилися у результаті економії із бюджетів попередніх років, зокрема 2019 року.