Музею пам’яті жертв Голодомору передали архів свідчень очевидців
Міжнародний благодійний фонд «Україна 3000» передав Національному музею «Меморіал пам’яті жертв голодоморів в Україні» архів свідчень очевидців про Голодомор 1932-1933 років, що був зібраний фондом у рамках програми «Уроки історії».
Як повідомили у прес-службі МБФ «Україна 3000», архів складається з аудіо (179 аудіокасет), відео (25 відеокасет) та текстових матеріалів, які об’єднані в 42 папки (8 тис. 522 аркуші). Свідчення охоплюють всю територію України, яка постраждала від штучного голоду, за винятком Одеської області. Запис свідчень проводився з 2003 року студентами, учнями, сільськими та селищними краєзнавцями, активістами за запитальником, розробленим професором Київського національного університету імені Тараса Шевченка Валентиною Борисенко, повідомляє УНІАН.
Програма «Уроки історії» Фонду «Україна 3000» здійснюється з 2003 року. В рамках програми фахівці досліджують і доносять до української та світової спільноти правду про трагічні сторінки історії: голодомори, комуністичні репресії, знищення церков і духовності, примусову працю українців у Німеччині.
За роки роботи програми у напрямі вивчення Голодомору видано 9 книг з цієї тематики, абсолютно всі наклади яких безкоштовно передано до обласних, районних бібліотек та бібліотек вищих навчальних закладів України. Проводилися конкурси для журналістів на краще висвітлення тематики Голодомору, а також конкурси плакатів «Свічка у вікні». У 2007 році створена науково-документальна виставка «Страчені голодом: невідомий геноцид українців», яка сьогодні перекладена мовами ООН і є в кожному дипломатичному представництві України за кордоном. Відомий на весь світ фільм «Живі» Сергія Буковського, присвячений темі Голодомору, знятий на замовлення Фонду «Україна 3000».