МВФ зобов'язав Україну розширити повноваження НАБУ до кінця листопада

МВФ

У меморандумі про співпрацю з Міжнародним валютним фондом (МВФ) Україна пообіцяла до кінця листопада 2016 року розширити повноваження Національного антикорупційного бюро (НАБУ). Про це йдеться в оприлюдненому меморандумі.

Зокрема, Верховна Рада України має в листопаді прийняти законодавчі зміни, які зроблять НАБУ більш незалежним. Передбачається, що бюро отримає право на проведення секретних операцій, перехоплювати повідомлення і на доступ до комп'ютерів без залучення інших структур.

Крім того, рішення слідчих суддів у справах НАБУ та реєстрацію досудових розслідувань захистять від витоку інформації шляхом обмеження доступу.

Україна отримала третій транш від МВФ після року перерви через повільний темп реформ і боротьби із корупцією, відзначили в організації. У своїй доповіді МВФ підкреслив, що замало декларувати зміни і боротьбу із корупцією, потрібно виконувати свої обіцянки. «Вкрай важливо, щоб Україна показала конкретні результати, які сигналізують чіткий і незворотний розрив з минулим країни», - йдеться у повідомленні.

У МВФ відзначили, що це буде важко, зважаючи на широке поширення корупції в країні і зважаючи, що корупція - поширена практика серед тих. хто перебуває при владі. Разом із тим без системних перетворень у цьому напрямку Україні годі сподіватися на подальшу співпрацю з основним кредитором.

Раніше повідомлялося, що МВФ оприлюднив меморандум, де представив графік наступних траншів фінансової допомоги Україні.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук