МЗС допоможе українцям в Росії створити нову правозахисну організацію
Міністерство закордонних справ України має намір допомогти українцям у Росії створити нову громадську організацію, яка б захищала їхні права. Про це сказав директор департаменту інформаційної політики МЗС України Олег Волошин.
«МЗС вже працює над тим, щоб допомогти українській громаді в Росії створити нову всеросійську впливову й ефективну громадську організацію, яка б захищала культурно-освітні та інші права етнічних українців, які є громадянами Російської Федерації», - сказав він, повідомляє УНІАН.
О.Волошин повідомив, що відповідне доручення ще наприкінці минулого року було дано міністром закордонних справ України Костянтином Грищенком українському посольству в Москві. За словами О.Волошина, українські дипломати в Росії в тісній взаємодії з громадськими активістами, які представляють українську діаспору, опрацьовують це питання.
«Для нас важливо, щоб така організація була дійсно результатом самоорганізації самих українців, що буде запорукою їхньої дійсно ефективної та реальної діяльності, а не була штучно створеною в рамках політичних домовленостей між Києвом та Москвою», - додав він. Саме тому, наголосив О.Волошин, це є непростим процесом, який вимагає певного часу.
Він зазначив, що українська сторона вже отримала запевнення російської влади всіляко сприяти цій роботі. О.Волошин також зазначив, що МЗС України виходить з того, що багатомільйонна українська громада в Росії є важливим чинником сприяння розвитку дружніх добросусідських відносин між Україною та Російською Федерацією.
«Українці в Росії – це саме ті люди, завдяки кому у нас завжди є надійна платформа для взаємодії між нашими народами та країнами. Ми дуже розраховуємо, що всі в російському керівництві також виходитимуть завжди з такого розуміння ролі української громади в Російській Федерації», - сказав О.Волошин.
Він також наголосив, що під час усіх політичних консультацій між зовнішньополітичними відомствами України та Росії питання задоволення культурно-освітній прав української громади в Російській Федерації було присутнє в порядку денному. «Ми багато в чому вважаємо це питання лакмусовим папірцем якості наших відносин у гуманітарній сфері», - додав О.Волошин.
Нагадаємо, 24 листопада 2010 року рішенням Верховного суду Росії було задоволено позов Міністерства юстиції РФ, яке вимагало розпуску Федеральної національно-культурної автономії українців Росії (ФНКА УР) у зв`язку з «виявленням порушень у господарській діяльності». Крім того, позов Мін’юсту РФ базувався на скарзі активіста фонду «Отчизна» Миколи Журавльова, який заявляв, що ФНКА УР «веде політичну діяльність, прославляє бандерівців і виливає негатив на Росію».
Один з керівників ФНКА УР Валерій Семененко повідомив, що перед зверненням до суду в Страсбурзі діаспора подасть спочатку касацію до Президії Верховного суду РФ.
13 січня на прес-конференції в Москві, відповідаючи на запитання українських журналістів, міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров сказав, що Федеральна національно-культурна автономія українців Росії (ФНКА УР) була закрита за ведення політичної діяльності.