Здебільшого усі атракції у центральній частині Львова розраховані на туристів. Їх на свята у місті було майже 300 тисяч. Проте навала туристів тішить не усіх.
Велика кількість відвідувачів лише частково порадувала ресторатора Вардкеса Арзуманяна.
"Є дуже багато закладів, в яких навіть не передбачено мікрохвильовки і якихось заморозок, тобто тим закладам, які працюють з-під ножа дуже важко великі потоки туристів забезпечити своєчасною їжею і тут якість першої і останньої страви відрізняється", - пояснив ресторатор.
Дошкуляє гамір і мешканцям центральної частини міста, проте більшість з них вже навчилися не сприймати галасу за вікнами.
"Це як медаль з двома сторонами. З однієї сторони шум і галас, який лунає звідти і дещо краде години нашого сну, а з іншої сторони - відчуваєш гордість за те, що Львів став привабливим для туристів із-за кордону та мешканців інших областей України", - наголосила львів'янка Роксолана Савчин.
Організатори ж фестивалів розповідають, хоч і різдвяні свята завдяки туристу це ледь не половина їхнього річного заробітку, проте і про львів'ян також намагаються дбати. Адже гостям цікаво подивитися на життя міста, а воно неможливе без його мешканців.
"Я думаю, що потрібна якась золота середина. Не можна жити десятьма днями в році, коли є багато туристів, я думаю, що все одно застановчо потрібно орієнтуватися на львів'ян. Будь-якому туристу не потрібні пластмасові надумані речі, їм потрібно подивитися на справжнє життя, яким живуть містяни", - зазначив організатор фестивалів Андрій Сидор.
У середньому турист, який гостює у Львові, витрачає майже 200 євро.