До теми
Понад 600 львівських школярів прийшли спробувати свої сили на Львівську дитячу залізницю. Там саме закінчили набір нової зміни.
Начальник залізниці Дмитро Венгер розповів, що впродовж тижня діти матимуть теоретичні заняття у своїх школах, а у суботу в них відбудеться практика в гуртку юних залізничників у Стрийському парку. Гурток співпрацює з 25 школами міста.
«Підготовка дуже серйозна, адже у новому сезоні вихованцям доведеться самотужки організовувати роботу потяга «Вітерець» і обілечувати його пасажирів. Дисципліну і дорослу роботу витримують не всі. З 600 дітей, які ми набираємо, продовжує навчання більше 250, а кожного року ми маємо 50 випускників. Це ті діти, які після закінчення гуртка вступають в залізничні навчальні заклади, або просто перестають відвідувати гурток через вік», - пояснив Венгер.
Сезон роботи Львівської дитячої залізниці триває з початку травня до кінця вересня. У 2014 році там перевезли 23 тисячі гостей і заробили 109 тисяч гривень. Це більш, як утричі більше, аніж у 2013 році, коли дитячою залізницею скористалися 7 тисяч 400 осіб, а виручка становила 84 тисячі гривень.
Розподіл посад на дитячій залізниці залежить від старанності дітей та терміну, впродовж якого вони відвідують гурток. Спробувати себе провідником чи ревізором можна вже на першому році навчання, на другому – діти можуть стати черговими по станції чи помічниками машиніста, а от щоб стати машиністом, треба провчитись три роки і успішно закінчити гурток.
«Спочатку як я став їздити машиністом, то було страшно, звичайно, але потім почав звикати. Але якихось таких надзвичайних ситуацій, коли я їхав не ставалось в принципі. Але були ситуації, коли людина перебігала дорогу прямо перед потягом, треба було швидко реагувати», - розповів 13-річний водій потяга «Вітерець» Роман Семенов.