На харчування дітей у садках та школах Львова доведеться витрачати більше

З 1 січня 2015 року батьки львівських дітлахів вносять за харчування у дошкільних навчальних закладах міста 60% від вартості харчування на день, а не 50%, як було до того. А з березня, через зростання цін на продукти, вартість харчування збільшиться. Також будуть підвищені видатки на безкоштовне одноразове харчування учнів 1-4 класів у загальноосвітніх навчальних закладах міста.

Наразі ж у січні та лютому діти будуть харчуватись за вартістю 2014 року, оскільки вже оголошені торги на закупівлю харчування, повідомила директор департаменту гуманітарної політики ЛМР Галина Слічна, передає прес-служба Львівської міськради.

«Вартість харчування з березня дійсно зросте, тому що ми у листопаді, коли готували бюджетний запит, робили розрахунки відповідно до норм і моніторингу цін на продукти харчування», – уточнила вона.

Для порівняння, якщо вартість харчування дітей віком від 1 до 3 років при триразовому харчуванні становила 12 грн у 2014-му, то з березня вона становитиме вже 18 грн.

Відповідні зміни передбачено на законодавчому рівні.

Від плати за харчування дітей у дошкільних навчальних закладах звільняються батьки, які є учасниками АТО, а також батьки або особи, які їх замінюють, із сімей, у яких сукупний дохід на кожного члена сім’ї за попередній квартал з урахуванням індексу зростання цін не перевищував рівня забезпечення прожиткового мінімуму (гарантованого мінімуму), який щороку встановлюється законом про Державний бюджет України для визначення права на звільнення від плати за харчування дитини у державних та комунальних дошкільних навчальних закладах.

Не справляється плата з батьків за харчування дітей у санаторних ДНЗ (групах) для дітей з малими і затухаючими формами туберкульозу; у спеціалізованих ДНЗ (групах) для дітей, які потребують корекції фізичного та (або) розумового розвитку; в інших випадках, передбачених законодавством України (діти-сироти і діти, позбавлені батьківського піклування, які перебувають під опікою і виховуються в сім’ях; батьки і діти, потерпілі від наслідків аварії на Чорнобильській АЕС; діти працівників органів внутрішніх справ, які загинули при виконанні службових обов’язків тощо).

Для батьків, у сім’ях яких троє і більше дітей, розмір плати за харчування дітей у дошкільних навчальних закладах становить 30%.

Окрім того, з лютого поточного року вартість безкоштовного одноразового харчування учнів 1-4 класів, учнів з-поміж дітей учасників АТО та дітей з особливими освітніми потребами, які навчаються у спеціальних та інклюзивних класах загальноосвітніх навчальних закладів, становитиме 9,40 грн, для дітей з малозабезпечених сімей, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, – 11,30 грн.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук