На Київщині поліція розслідує смерть трирічного хлопчика
У місті Біла Церква Київської області раптово помер 3-річний хлопчик.
Трагедія сталась незадовго після того, як у дитсадку провели вакцинацію дітей, повідомила у понеділок прес-служба головного управління Національної поліції в Київській області.
«Працівники поліції з’ясували, що на початку листопада в дитячому садку проведено вакцинацію дітей. Через два дні в одного хлопчика погіршився стан здоров’я: піднялася температура тіла, почалися болі в животі. Близько тижня дитина перебувала на стаціонарному лікуванні в одній із лікарень Білої Церкви», – йдеться в повідомленні.
Після виписки з медзакладу хлопчик перебував за місцем проживання. Через 10 днів у нього вкрай погіршився стан здоров’я, і він помер.
Наразі триває досудове розслідування. Тіло дитини направили на судово-медичну експертизу для встановлення причин смерті. Наразі Білоцерківський відділ поліції за цим фактом відкрив кримінальне провадження за ч.1 ст.115 (умисне вбивство) Кримінального кодексу України.
У свою чергу в Міністерстві охорони здоров'я (МОЗ) заявили, що смерть 3-річної дитини в Білій Церкві жодним чином не пов'язана з вакцинацією від поліомієліту, проведеною в дитячому саду.
«Дитина померла на 19-тий день після того, як була вакцинована, ніякого зв'язку з вакциною або вакцинацією у смерті дитини немає », – заявив заступник міністра охорони здоров'я Ігор Перегінець на прес-конференції 30 листопада, передає РБК-Україна.
За його словами, попередньою причиною смерті дитини стала гостра респіраторна вірусна інфекція.
За даними головного позаштатного дитячого імунолога Києва Федора Лапія, відповідною серією вакцини, яку отримала дитина, було вакциновано 6,5 тисячі дітей в Білій Церкві. При цьому у інших дітей не було зафіксовано жодних побічних ефектів. Він також запевнив, що вакцина не викликає ослаблення імунітету дитячого організму.
За словами Перегінця, за час проведення першого раунду імунізації з 19 жовтня по 8 листопада, в МОЗ надійшло чотири повідомлення про скарги на вакцину від поліомієліту в Київській області. Три повідомлення стосувалися смерті дітей.
«Причини, які викликали ці випадки, визначені. Вони (не мають) ніякого відношення до вакцинації», – додав він.