На Луганщині українську школу віддають під офіс Партії регіонів, - батьки
У Донецькій області закривають 26 шкіл, більшість з українською мовою навчання. Однак влада не пов’язує закриття шкіл із політичними віяннями. Українською мовою на Донеччині навчається 26,4%, їх кількість постійно скорочується. Про це йшлося під час прямого включення з Донецька у програмі „Шустер Лайф” 11 лютого.
Як зазначила заступник голови Донецької обласної організації Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Тараса Шевченка Марія Олейник, у Донецьку діють 18 шкіл з українською мовою навчання, ще 64 - двомовні, у 71 школі навчання відбувається виключно з російською.
«Ми припускаємо, що загалом у Донецькій області закриють близько 50 шкіл. У кожному з 9 районів – по одній або дві. Чому оптимізацію не почали з ліквідації районних відділів освіти? Їх з початку 90-х років збільшилося у три рази, хоч школярів зменшилося вдвічі», - наголосила вона.
М.Олійник також зазначає, що такі дії відбуваються на основі таємного документу, який їй за запитом відмовляють видати – регіональна дорожня карта з оптимізації бюджетних установ і видатків на її утримання.
Аналогічні процеси відбуваються у Луганській області. Так, у другому за розміром місті області Красний Луч намагаються закрити єдину україномовну школу. Батьки під час прямого включення зазначали, що її віддають під офіс молодіжній організації Партії регіонів.
Натомість представник президента у ВРУ Юрій Мірошниченко заперечив, що Партія регіонів закриває школи: «Президент неодноразово заявляв про потребу розвитку мов, української чи якоїсь іншої». За його словами, школи можуть закриватися лише в тому випадку, якщо вони недоукомплектовані і не надають якісних послуг з освіти.
Щодо закриття шкіл Мірошниченко зазначив, що пропозиції щодо скорочення корелюються з адміністративною реформою, яка вже діє. Відбувається скорочення кадрів, які не займаються безпосередньо керуванням, а лише споживають бюджет.
„Школи закриваються і в Львівській області, і в Волинській, і в Чернівецькій областях, оскільки дітей стає менше. На жаль, коштів на утримання не вистачає ”, - додав він.
„Політика Партії регіонів – необхідність інвестувати в освіту. Президент на гуманітарній раді дав пропозиції розробити комплексну системну європейську реформу освіти ”, - зазначив Мірошниченко, додавши, що школи для партії влади є пріоритетом: „Буде розглядатися на профільному комітеті ВРУ, я особисто буду слідкувати щоб дискримінації і порушень на мовному, гуманітарному ґрунті не було ”.